logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy juniorů do 17 let klepe na dveře. V sobotu začínáme!

Podzimní vrchol juniorské sezóny klepe na dveře. Už tento pátek odlétá český výběr na Mistrovství Evropy juniorů do 17 let, které se od 19. do 27. listopadu odehraje v portugalském městě Caldas da Rainha.

Kolik Kolik cizích hradů dobudou česká lvíčata? (zleva: Valenta, Janáček, Hubáček, Mendrek, Myšáková, Úblová, Lajdová, Šikalová, foto: archiv Petra Koukala st.)   

Trenérsko-metodická komise ČBaS schválila nominaci ve složení Adam Mendrek, Jaromír Janáček, Bedřich Valenta, Jan Hubáček, Denisa Šikalová, Magdalena Lajdová, Veronika Úblová a Michaela Myšáková s trenérským doprovodem Petr Koukal st. a Stanislav Kohoutek.

V sobotu 19. listopadu ve 13 hodin nastoupí nejmladší český reprezentační tým k turnaji družstev proti výpravě Rumunska. V neděli v 10 hodin dopoledne se Česká republika utká s družstvem Kypru. Věřme, že rozhodujícím zápasem o vítěze skupiny bude pondělní utkání proti čtvrtému nasazenému týmu Anglie, opět v 10 hodin. Papírově by měl český tým dosáhnout na druhé místo ve skupině a pokusit se tak zabojovat o poslední postupové místo ve čtvrtfinále soutěže družstev. Držme lvíčatům palce!
 
Juniory přivítá nově vybudované, moderní Badminton High Performance Centre. (foto: archiv Livie Linkové)

23. listopadu pokračuje turnaj soutěží jednotlivců. Disciplíny, ve kterých se čeští junioři turnaje zúčastní, sledujte podrobně v nominaci Trenérsko-metodické komise ČBaS. Mezi opory týmu budou bezesporu patřit nasazení Jaromír Janáček a Adam Mendek. Oba mladíci se vešli do šestnáctky nejlepších hráčů ve dvouhře, společně ve čtyřhře jim patří pozice nasazeného páru 5/8. O rozlosování turnaje jednotlivců Vás budeme informovat, stejně tak připravíme rozhovory a profily všech hráčů a podrobné zpravodajství z místa konání.
 
Českou výpravu bude kromě trenérů dozorovat také Mojmír Hnilica, který působí během celého šampionátu v týmu vrchních rozhodčích.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading