logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy: Sedm důvodů proč by měla Kristína Gavnholt ve čtvrtfinále zvítězit.

Kristína Gavnholt píše historii českého badmintonu. 8. dubna 2007 se stala v německém Völklingenu juniorskou mistryní Evropy ve čtyřhře dívek a dnes v podvečer bude ve švédské Karlskroně útočit na ještě cennější výsledek – medaili z mistrovství Evropy. Pro český badminton by to byl mimořádný úspěch, ještě žádný český badmintonista se z evropského šampionátu nevracel s medailí!
 
V cestě za medailovým snem stojí sedmá nasazená čtyřiadvacetiletá Bulharka Linda Zechiri; pokud bychom měli být úplně přesní při transkripci z bulharštiny, potom Zetchiri.
V lehce optimistickém duchu vám nabízíme sedm šťastných důvodů, proč by měla česká reprezentantka mít ve čtvrtfinále mistrovství Evropy navrch:

Bude mít dnes večer Kristína Gavnholt důvod k podobně širokému úsměvu? Věřme, že ano!
 
1) Kristína Gavnholt je možná v životní formě. Na začátku ledna se probila do finále mezinárodního mistrovství Švédska, v únoru suverénně obhájila titul na mistrovství republiky a před evropským šampionátem velmi kvalitně trénovala v již domácím, dánském prostředí.
 
2) Ne nedávno, ne na dlouho, ale přece se už obě hráčky jednou setkaly. Před šesti lety na mezinárodním mistrovství České republiky vyhrála Kristína první set, ve druhém soupeřka zápas skrečovala.
 
3) Taktická příprava. Výhoda badmintonového manželství spočívá mimo jiné v tom, že zatímco vy odpočíváte, váš partner pečlivě studuje hru soupeře a sdělí vám své postřehy. Kristínin manžel Anders je badmintonovým odborníkem a na běhavou levorukou soupeřku jistě vymyslí dobrou taktiku.
 
4) Kristína Gavnholt je klidná a psychicky odolná, atmosféru velkých zápasů zvládá od juniorských let. „Väčšinou som nervózna pred zápasom, keď sa na zápas pripravujem. Ale postupne to opadáva a keď začneme hrať, tak sa nervozita pomaly vytratí,“ říká. Nejlepším důkazem budiž v úvodu článku zmíněné vítězství na mistrovství Evropy, kdy ve finále spolu s Olgou Konon doslova smetly nervozitou svázaný dánský pár. Naproti tomu Linda Zechiri je impulsivnější, pod tlakem chybuje a i v dospělé kategorii své porážky někdy opláče.
 
5) Pokud se Kristíně bude dařit útočná hra stejně jako doposud, soupeřka může do hry nasadit pouze ještě lepší pohyb a ještě větší bojovnost. „Budu bojovat jako nikdy předtím,“ říká před zápasem bulharská hráčka. Pohyb a bojovnost, jinou velkou protizbraň nemá.
 
6) Před začátkem evropského šampionátu vyhrála Zechiri letos na evropských a světových turnajích pouhé tři zápasy. Ano, objíždí největší světové turnaje, kde jsou soupeřky mimořádně kvalitní, ale tyto turnaje pouze objíždí, při posledních pěti individuálních startech se loučila se soutěží vždy v prvním kole, jediný úspěch přišel na mistrovství Evropy týmů proti slabším soupeřkám.
 
7) Na evropském šampionátu odvrátila česká reprezentantka v prvním setu prvního kola tři setboly Skotce Egelstaff a od té doby jede na vítězné vlně. Tři zápasy, šest vítězných setů. Gavnholt drží v ruce vítězné karty!
 
Vypadá to, že Kristína Gavnholt má medaili takřka na krku? Nenechte se mýlit! Soupeřka bude favoritkou, hraje nepříjemnou, zarputilou hru, na světovém žebříčku je výše a pokud bude chtít Kristína Gavnholt uspět, musí v životním zápase ukázat opravdu ten nejlepší badminton, kterého je právě schopna.
 
Věřme, že to dokáže!

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading