logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa: Češi dnes ve třech zápasech. Koukal postupuje do druhého kola!

20. Mistrovství světa jednotlivců zahájili z českého pohledu Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. V duelu prvního kola se postavili silné japonské dvojici Hayakawa - Matsutomo. A zejména v prvním setu podali proti 23. páru světa velmi dobrý výkon!
 
Čtyřnásobní mistři republiky a v současnosti 80. dvojice světa nakonec na své favorizované soupeře nestačili a prohráli za 29 minut ve dvou setech 16:21 a 11:21. 

Začátek premiéry na mistrovství světa byl lehce poznamenaný nervozitou českého páru, Japonci se brzy dostali do vedení 7:1, ale zbytek prvního setu už byl "k dívání" - zápas si vychutnejte ze záznamu, kdy jindy uvidíte duel české dvojice proti aktuálnímu finalistovi mužské čtyřhry z All England a jedné z nejlepších deblistek světa?

Zápas Petra Koukala s mladým Nizozemcem Meijsem začal s výrazným, bezmála dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Plán se ale nezměnil, co do vývoje hry, Koukal rychle sebral vytáhlému soupeři náskok v úvodu setu - ze stavu 6:9 na 11:9 - a vývoj první sady kontroloval až do vítězného konce. Ve druhé sadě ale byl na koni Meijs, zpřesnil hru a vyhrál snadno 21:10.

Současně se na vedlejším kurtu rozehrál duel národních dvojek, Jan Fröhlich nastoupil proti Němci Domkemu. Německý čahoun Fröhlicha v prvním setu přehrával, vedl už 13:3, nakonec se set dohrál se skóre 10:21 z pohledu českého reprezentanta.  

Téměř ve stejný okamžik shodné skóre 10:21, to není příjemný stav. Oba čeští singlisté musí výrazně zabrat, jestli chtějí pomýšlet na další účast na turnaji!

S Janem Fröhlichem už do nevypadá dobře, Domke diktuje nemilosrdné tempo a v polovině druhé sady vede 11:3. V duelu dvou červených triček zatím Koukal drží nad Meijsem v úvodu třetí sady mírné vedení 6:3. 

Pro Jana Fröhlicha skončil světový šampionát po 27 minutách a dvou setech. S Němcem Domkem prohrál 10:21 a 13:21. Koukal stále vede nad Meijsem, teď už 12:7. Dotáhne zápas k vítězství? 

Povedlo se! Petr Koukal konečně prolomil prokletí zápasů na mistrovství světa a poprvé se podívá do druhého kola. S Nizozemcem Meijsem, 129. hráčem světa, bojoval na tři sety, vyhrál za 53 minut po výsledku 21:18, 10:21 a 21:14. 


Dnešní zápasy 1. kola mistrovství světa s českou účastí
 
Jakub Bitman, Alžběta Bášová vs. Kenichi Hayakawa, Misaki Matsutomo (Japonsko) 16:21 a 11:21

Petr Koukal vs. Erik Meijs (Nizozemí) 21:18, 10:21 a 21:14
 
Jan Fröhlich vs. Dieter Domke (Německo) 10:21 a 13:21
 
 
    
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading