logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa: V první fázi se kvalifikovalo pět českých hráčů!

Skvělá zpráva pro český badminton! Na mistrovství světa, které se na konci srpna uskuteční v dánské Kodani, se v první fázi kvalifikovalo hned pět českých hráčů: Petr Koukal, Jan Fröhlich a Kristína Gavnholt ve dvouhře a dvojice Jakub Bitman – Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře.
 
Ve čtvrtek 24. dubna byl vydán světový žebříček a o den později sestavila Světová badmintonová federace pořadí kvalifikovaných, když ve dvouhře mužů se turnaje zúčastní 64 hráčů, ve dvouhře žen 48 hráček a po 48 dvojicích nastoupí také ve všech třech párových disciplínách. 
 
Zatímco všichni tři čeští singlisté se kvalifikovali poměrně jistě, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou měli velmi příjemné štěstí, když se vmáčkli mezi postupující hned v první fázi jako předposlední.
 
„Jak těžké je se na mistrovství světa kvalifikovat nejlépe dokazují počty, respektive umístění posledního kvalifikovaného hráče či dvojice na světovém žebříčku, který byl pro nominaci rozhodující. Ve dvouhře mužů to bylo 119. místo, ve dvouhře žen 74. místo, ve čtyřhře mužů i žen 68. místo a ve smíšené čtyřhře 79. místo, na kterém byla zrovna naše dvojice Bitman – Bášová, za kterou už je jen nejlépe umístěný pár z Afriky,“ vysvětluje Tomasz Mendrek.
 
Na základě přihlášek hráčů prostřednictvím národních federací bude následně zpracována druhá a třetí fáze postupujících, kde ale trenér českého národního týmu nevidí příliš prostoru pro možnost dalšího českého postupu. 
 
„Na rozdíl od posledního mistrovství světa v Číně nepředpokládám, že dojde k velmi výrazným posunům a možnostem kvalifikovat se ve druhé nebo třetí fázi. Mistrovství světa je v Evropě a evropští hráči si nenechají účast ujít. U asijských týmu předpokládám, že dojedou v plné parádě se všemi kvalifikovanými hráči. Ale přál bych si, aby se povedlo v druhé nebo třetí fázi kvalifikovat Zuzce Pavelkové jako druhé naší singlistce. U deblů to vidím bohužel velmi skepticky,“ říká Mendrek.
 
Pětice českých kvalifikovaných má tedy první krok za sebou a může se chystat na vrchol letošní sezóny. Jestli ale postoupit bylo těžké, uspět na mistrovství světa bude pro české badmintonisty ještě těžší.
 
„Postup do osmifinále je na hranici výsledku z říše snů. V praxi to znamená vyhrát dvě velmi těžká kola. Každý vyhraný zápas na tomto turnaji má cenu zlata,“ zdůrazňuje Tomasz Mendrek. 

Přehled kvalifikovaných hráčů a hráček na mistrovství světa v Dánsku k 25. 4. 2014

Dvouhra mužů

Dvouhra žen

Čtyřhra mužů

Čtyřhra žen

Smíšená čtyřhra


 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading