logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MSJ družstev: Petr Koukal st. hodnotí dnešní dvoudílný program českého týmu.

Petr Koukal st., trenér české juniorské reprezentace, hodnotí dnešní dvoudílný program národního týmu na Mistrovství světa juniorů družstev:
 
Ranní část
 
Dnešní dlouhý den nám začal budíčkem už v 6:15, abychom byli před sedmou na snídani a mohli jet prvním autobusem do haly k našemu rannímu utkání s Bulharskem.
 
Sestavu jsme opět trochu pozměnili a vzhledem k dosavadnímu velkému vytížení Lucky jsme na dvouhru napsali Moniku. Bylo to sice za cenu jistého oslabení síly družstva, ale na druhou stranu jsme předpokládali, že za Bulharsko bude hrát dvouhru mladší ze sester Stoevových, a to by byl stejně velmi těžko uhratelný bod. Nakonec i Bulhaři sáhli k šetření svých nejlepších hráček před individuální soutěží a oslabili svoji sestavu v děvčatech ještě víc než my.
 

Český tým na cestě k utkání.
 
Bylo jasné, že už úvodní mix může hodně napovědět o celkovém výsledku utkání. Lucka s Mírou opět psali malý badmintonový horor, když úvodní set hladce vyhráli, ale od začátku druhého šla jejich hra zase ve velkých vlnách nahoru dolů. Aby to bylo opravdu „zábavné“, 
vyrobili ve třetím setu za stavu 19:16 několik chyb, dali soupeři možnost jednoho mečbolu za stavu 19:20, aby nakonec vyhráli 22:20. 

Potom ale Adam suverénně vyprovodil Gareva, se kterým prohrál před rokem v Portugalsku na MEJ U17, a vedli jsme 2:0. Monika proti starší a zkušenější Mitsové dělala, co mohla, ale nestačilo to a na kurt museli jít Michal s Adamem.
 
A opět byli výborní a soupeřům nedali ani šanci pomýšlet na to, že by utkání ještě pokračovalo dívčí čtyřhrou. 
 
Výsledek 3:1 je i přes oslabenou sestavu soupeře určitě úspěch a my se mohli těšit na poslední zápas s Irskem.

Ve 13 hodin začalo finále Čína – Japonsko a ještě teď, kdy píšu první část tohoto článku (17:30 hodin) není rozhodnuto. Zato je jasné, že naše závěrečné utkání o 25. místo proti Irsku bude hodně zpožděné a hráči toho budou mít dnes určitě plné zuby. Informaci o tomto utkání napíšu hned po jeho skončení v autobusu cestou na hotel.


Večerní část

Tak už v tom autobusu konečně sedíme. Je 21:45 a po celodenní dřině si vezeme celkové 25. místo a myslím, že zcela zaslouženě.
 
V úplně posledním utkání celého šampionátu družstev proti Irsku jsme se vrátili k sestavě z úvodního střetnutí a na soupeře jsme vyrukovali s odhodláním rozhodnout o našem vítězství co nejdříve. Toto předsevzetí nám však hned v prvním zápase zbourala irská chlapecká singlová jednička, která porazila Adama ve dvou setech.
 
Hned vzápětí nás však spolehlivě vrátila do hry Lucka, která vyhrála svoji dvouhru stejným 
poměrem setů.

Monika Světničková a Ivana Zychová
 
Při předpokládané výhře Lucky s Mírou v mixu a porážce Ivany s Monikou ve čtyřhře tak o našem vítězství 3:2 vlastně rozhodla už čtyřhra chlapců Michala s Adamem, která byla v celé soutěži týmů pro nás trenéry rozhodně nejpříjemnějším překvapením naší sestavy. Oba 
znovu prokázali, že jsou dnes jasně nejlepším juniorským párem, který jsme schopni postavit, a jejich hra snesla docela přísná kritéria. Vždyť každý reprezentační pár z britských ostrovů je pro nás rozhodně velmi silný soupeř.

Dnešním dnem tedy skončila týmová část mistrovství a po zítřejším dni volna startuje soutěž jednotlivců. Rozlosování v tuto chvíli ještě neznáme, ale nejpozději zítra ráno zdejšího času na mítinku vedoucích týmů budeme mít jasno, co nás čeká. Držte nám tedy palce i dál. Děkujeme.
 
Z Chiby zdraví Petr Koukal, Standa Kohoutek a celý juniorský tým 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading