logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Na MČR smíšených družstev U15 vítězí tým Badminton Rychnov nad Kněžnou

Novým mistrem České republiky v soutěži smíšených družstev hráčů do patnácti let je klub Badminton Rychnov nad Kněžnou. Tým čítající tři chlapce a čtyři dívky ve finále přemohl "áčko" TJ Sokolu Radotín Meteor Praha poměrem 4:3 na zápasy. Na trůnu tak družstvo z východních Čech střídá loňské vítěze z SK Hamr Praha.

Brněnská X-Arena tento víkend přivítala celkem jedenáct týmů z celé České republiky. Družstva byla rozlosována do čtyř skupin, přičemž skupiny A až C byly tříčlenné, skupina D pouze dvoučlenná.
 
Systém turnaje počítal vždy se sedmi zápasy: dvě chlapecké dvouhry, dvě dívčí dvouhry a po jedné ze čtyřher včetně té smíšené.
 
Sobotní utkání ve skupinách ukázala na dva nejlepší týmy z každé skupiny, které postoupily mezi finálovou osmičku. Tato družstva ještě v sobotu odehrála čtvrtfinálová utkání, která mezi nejlepší čtyři posunula zmíněný Sokol Meteor Praha A, SK Prosek Praha, BK TU v Liberci a Badminton Rychnov nad Kněžnou.
Stupně vítězů s třemi nejlepšími týmy. Foto: Ladislav Vorel.
 
Jejich čtvrtfináloví soupeři si v neděli zahráli o konečné 5. - 8. místo. Zbylé týmy se pak ve skupině utkaly o devátou, respektive desátou a jedenáctou pozici.
 
Pražské družstvo již ve skupině "B" rychnovskému týmu podlehlo poměrem 2:5. Samotné finále ale nakonec skončilo nejtěsnějším možným způsobem až v posledním zápase smíšené čtyřhry. V tom Rychnovští Pavel Maňásek a Petra Maixnerová přehráli Tomáše Bláhu s Adélou Klímovou 21:16 a 21:17.
 
Bronzovými medailisty se stali hráči a hráčky z SK Prosek Praha, když v zápase o třetí místo porazili tým BK TU v Liberce 4:1.
 
Konečně pořadí týmů:
 
1. Badminton Rychnov nad Kněžnou
2. TJ Sokol Radotín Meteor Praha "A"
3. SK Prosek Praha
4. BK TU v Liberci
5. B.O. CHANCE & Ridera Sport team
6. TJ Sokol České Budějovice
7. BADMINTON FSpS MU
8. Badminton Akademie Olomouc
9. TJ Sokol Radotín Meteor Praha "B"
10. BK 1973 DELTACAR Benátky n/J.
11. Badminton VK Aš
 
Kompletní výsledky naleznete zde.

Pozn. redakce: fotogalerii z MČR družstev U15 připravujeme.
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading