logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Takhle dobrý je Kento Momota. Autor: Badmintonphoto.

Nadvláda Kenta Momoty v číslech: stihne světová jednička letos čistý zápis?

O tom, že Kento Momota je nejlepším singlistou současnosti, snad nikdo nepochybuje. Japoncova nadvláda ale vynikne ještě více při pohledu na čísla.

Ve svých pětadvaceti letech je Momota už dvojnásobným mistrem světa (2018, 2019). Rekordní zápis má Číňan Lin Dan s pěti tituly a je velmi pravděpodobné, že již další nepřidá.

Stihne ho Momota ve své kariéře překonat?

Od 27. srpna 2018 je Momota světovou jedničkou. To je už 64 týdnů. Na rekordmana v tomto ohledu Lee Chong Weie ještě nemá, ten tento post hájil 348 týdnů, zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by Momotu měl v blízké době někdo sesadit.
Japonec Kento Momota vládne světovému badmintonu už 64 týdnů. Autor: Badmintonphoto.

S tím souvisí i další údaj: rodák z prefektury Kagawa má na čele světového žebříčku aktuálně 110 118 bodů, což je o téměř 30 000 více než světová dvojka Tien Chen Chou z Tchajwanu!

Před světovou desítkou, Indem Praneethem, má pak Momota náskok zhruba 54 000 bodů.

Světový žebříček se vytváří z deseti nejlepších výsledků daného hráče za uplynulých 12 měsíců. Momotův zápis je fantastický: devět z deseti turnajů vyhrál, na jednom byl druhý.

Osm z deseti výsledků v Momotově statistice je ohodnoceno více než 10 000 body. Mezi tituly je již zmíněné zlato z letošního MS, zlato z mistrovství Asie či jeho první kariérní triumf na All England Open, největším a nejtradičnějším turnaji planety.Momota usiluje o čistý žebříčkový zápis. Autor: Badmintonphoto.

Do konce letošního roku levoruký mág odehraje už jen World Tour Finals v čínském Kantonu. Právě zde si vloni připsal finálovou porážku s domácím Shi Yuqi, která mu nyní "kazí" zápis ve světovém žebříčku.

Pokud by se Momotovi podařilo letos na tomto klání nejlepších hráčů uplynulého kalendářního roku, badmintonovém Turnaji mistrů, uspět, zakončoval by rok nejen jako neochvějná světová jednička, ale s opravdu čistým štítem: deseti výhrami! 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading