Toto je starý web.

Nejzajímavější utkání čtvrtého dne

Sledujeme nejzajímavější utkání čtvrtého dne:

11:10 Na všech čtyřech kurtech haly Stade Pierre de Coubertin se krátce po jedenácté rozehrály čtyři zápasy smíšené čtyřhry. Který z nasazených párů bude balit kufry už po osmifinálovém boji? Dnešní zápasy doplníme fotografiemi přímo z dějiště šampionátu, autorem je Pepa Rubáš.

Christinna Pedersen, hezčí polovina pátého nasazeného páru z Dánska. V pozadí její partner Joachim Fischer Nielsen.

12:15 A jsou to právě Dánové Nielsen - Pedersen, kteří neunesli tíhu výše nasazeného páru. Po 64 minutách končí v turnaji na korejských raketách dvanáctého nasazeného páru Ko - Ha výsledkem 13:21, 21:13 a 19:21. Jedno je tedy jisté - do osmičky nejlepších mixových párů světa se tak dostane jediný zástupce evropské badmintonové školy. Stav utkání mezi Angličany Robertson - Wallwork (15.) a Dány Laybourn - Rytter Juhl (2.) je v prvním setu nerozhodný 12:12. Dodejme, že ostatní páry prozatím splnily papírové předpoklady. O postupu turnajových jedniček Widianto - Natsir (Indonésie) však stejně jako v případě Korejců rozhodl hodinový zápas a koncovka třetího setu!

12:30 O jediné evropské místo v elitní osmičce se svádí pekelný boj - v prvním setu vítězí níže postavení Angličané Robertson - Wallwork 22:20!

12:59 Ani vedení 17:12 a 19:16 ve druhém setu a lepší herní výkon nestačil Petyi Nedelchevě (15., Bulharsko) k poražení královny evropského badmintonu - Tine Baun (4., Dánsko). Zalekla se snad Bulharka možného vítězství? Tine využila třetí mečbol a po 46 minutách na kurtu a výsledku 21:19 a 23:21 kráčí dál turnajovým pavoukem.

Úřadující mistryně Evropy Tine Baun na pařížském kurtu

13:05 Olympijští vítězové ve smíšené čtyřhre Korejci Yong Dae Lee a Hyo Jung Lee dohráli! Porazil je tchajwanský pár Lee - Chien, který hraje pekelně rychlou pánskou čtyřhru.

Z Pekingu si odvezli zlato, z Paříže odjedou s prázdnou...

13:15 Jediným evropským zástupcem ve smíšené čtyřhře zůstává druhy nasazený pár Thomas Laybourn - Kamilla Rytter Juhl, reprezentanti Dánska. Anglický pár Nathan Robertson - Jenny Wallwork poráží za 67 minut. Skóre 20:22, 21:12 a 21:18.

Pomohlo tolik Thomasi Laybournovi obstříknutí kyčle po prvním prohraném setu? Ano - Dánové postupují do čtvrtfinále!

13:35 Při 33°C v hale skončil po 59 minutách jediný zápas, ve kterém se dnes utkali nenasazení hráči - Japonec Kazushi Yamada a Nizozemec Dicky Palyama. První set ovládl Dicky, Kazushi jen celou první sadu dotahoval - 21:14. Ve druhém setu se jedna ze tří možných evropských vlajek v mužské dvouhře sune do čtvrtfinále - Dicky vede 19:15. A tam naděje nizozemských fanoušků končí. Dicky Palyama prohrává druhý set 21:19, třetímu vládne už jen Kazushi Yamada - 21:11.

Jen dvě úspěšné výměny chyběli k postupu mezi nejlepších osm singlistů světa Nizozemci Dickymu Palyamovi

14:00 Na kurtu č. 3 se schyluje ke střetu evropské špičky - Peter Hoeg Gade vs. Marc Zwiebler! Kdo bude mít lepší fyzičku dnes? Na letošním mistrovství Evropy se v semifinále radoval zkušenější Gade, leč každý zarytý badmintonový fanoušek si vybaví obrázek Petera opřeného o kolena v hlubokém výdechu, když se do něj Marc opřel svou německou zarputilostí. Ještě jedna věc hraje do karet Zwieblerovi - stačil si mistr Evropy po včerejším infarktovém zápase dostatečně odpočinout?

14:20 Na čínské Wang se žene japonská smršť. Kurt č. 1 - nasazená jednička Yihan Wang vs. desítka Eriko Hirose. V prvním setu vítězí nasazená jednička 22:20, když za stavu 20:20 "zařízl" čárový rozhodčí Japonku a k prvnímu setbolu se tak dostala Číňanka! Kurt č. 2 Xin Wang, turnajová trojka vs. Ai Goto, nenasazená.

14:30 Pro vítězství v prvním setu si po 20 minutách došel Peter Hoeg Gade, dnes hrající v černém tričku, výsledkem 21:14.

14:37 Druhý set už si však desátá nasazená Eriko Hirose vzít nenechala a po 46 minutách je stav na kurtu č. 1 20:22 a 21:16 z pohledu japonské reprezentantky. Dokáže se Japonka postarat o největší šok turnaje a vyřadí první nasazenou Číňanku hned v osmifinále?

14:48 Se soutěží se jako další nasazený loučí Boonsak Ponsana (9., Thajsko). Z duelu vyšel jako vítěz Hsuan Yi Hsueh (Thajwan) poměrem 21:13 a 21:11. Peter Hoeg Gade si dnes vykračuje pro vítězství lehkou nohou - Němce Marca Zwieblera vyprovodil za 42 minut výsledkem 21:14 a 21:15.

14:53 Na kurty nastupují další čínské hvězdy - Lin Dan (3.) vs. Bao Chunlai (10.) a Chen Jin (4.) vs. Yong Zhao Ashton Chen (Singapur).

15:05 A je to tady! Senzace, šok! Desátá nasazená Japonka Eriko Hirose právě vyřadila nasazenou jedničku Yihan Wang. Strhující zápas trval 75 minut a po výsledku 20:22, 21:16 a 21:18 je to Japonka, kdo odchází z kurtu s úsměvem.

Světová jednička už si v Paříži nepodá

15:40 Číňané Lin Dan a Chen Jin strávili na kurtu shodně 42 minut - a oba postupují do čtvrtfinále. Ještě tři úspěšně sehrané zápasy dělí SuperDana od čtvrtého titulu mistra světa v řadě!

15:55 Zdá se, že další evropksý pár zahodil šanci na postup do osmičky. Pár Nina Vislova - Valeria Sorokina (12., Rusko) po vítězství v prvním setu 21:13 nad osmými nasazenými Korejkami Young Yoo Hyun - Kyung Eun Jung neudržel vedení 17:12 a ztratil druhý set 19:21. Na kurtu č. 1 se hraje rozhodující set.

Bude se blonďatá Nina Vislova usmívat na fotografy i po třetím setu?

16:15 Yun Cai - Haifeng Fu (5., Čína) vyprášili kožich anglické dvojici Anthony Clark - Nathan Robertson. V celém zápase, který trval pouhých 24 minut, povolili Angličanům 15 bodů. Výsledek 21:6 a 21:9.

Anthony Clark (létající) a Nathan Robertson (přihlížející)

16:21 A je po úsměvu. Rusky Vislova - Sorokina jsou dalším evropským párem, který opouští šampionát. I přesto, že si vypracovaly na Korejky mečbol a čtyři odvrátily, neuspěly. Pátý mečbol už osmé nasazené Hyun - Jung po 66 minutách proměňují.

16:50 Juliane Schenk (8., Německo) nepotvrdila nasazení a končí v osmifinále. Podlehla Shao-Chieh Cheng (Thajwan) 21:19, 13:21 a 19:21. Mnohé naznačil už úvodní set - Juliane vedla 16:10 a ještě 18:13, zvítězila však až prvním nejtěsnějším možným rozdílem 21:19. V rozhodujícím setu pak od rozhodčího vyfasovala žlutou kartu za zdržování, osmifinálový boj dohrála na pokraji úplného vyčerpání. Posledním úderem z rakety německé reprezentantky bylo "prase" - Cheng však vrací vysoku pod strop do světel a Schenk "zabíjí" do půli sítě.

Juliane Schenk, další Evropanka opouští Paříž

17:35 Taufik Hidayat (5., Indonésie) předvedl Tanongsaku Saensomboonsukovi (Thajsko), co všechno na kurtu dokáže. A hlavně - jak rychle! 26 minut a skóre 21:8 a 21:14, to je vizitka jediného zástupce indonéského badmintonu ve dvouhře mužů.

17:45 Ve smíšené čtyřhře končí Hendra Aprida Gunawan - Vita Marissa (4., Indonésie). Zápas proti desátým nasazeným Číňanům ve druhém setu vzdali. Výsledek 21:16 a 15:10 pro pár Tao Jiaming - Zhang Yawen.

18:15 Dánové Boe - Mogensen, trojky mužského deblu, postupují. Poráží třinácté nasazené Korejce Ko - Yoo hladce 21:13 a 21:16.

18:45 Sung Hwan Park (13., Korea) vyřadil Tien Minh Nguyena (7., Vietnam) ve dvou setech 21:14 a 21:15. Na kurtu č. 1 bojuje domácí hvězda Hongyan Pi proti Korejce Moon Hi Kim. Stav v přestávce prvního setu je 11:8 pro Korejku.

19:37 Po hodině hry hala plná diváků jásá - pátá nasazená Hongyan Pi poráží Korejku Kim 16:21, 21:15 a 21:14. Pokračuje tak v plnění slibu, který dala včera svým fanouškům - postup do finále. Na televizní kurt č. 1 nastupují aktéři posledního osmifinálové zápasu - světová jednička Lee Chong Wei (Malajsie) a nenasazený Angličan Rajiv Ouseph. Jak se s dnešním utkáním Rajiv pod vedením Kennetha Jonassena popere?

20:15 Čtvrtý den mistrovství světa je za námi! Slabá půlhodinka stačila světové jedničce k tomu, aby vyprovodila z kurtu anglického reprezentanta - 21:9 a 21:9. Kennethe, máš před sebou opravdu velkou životní výzvu!