logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nominace českého týmu na mistrovství Evropy družstev mužů a žen.

Za necelý měsíc, přesně od 14. do 19. února, se v Amsterdamu odehraje Mistrovství Evropy družstev mužů a žen 2012, evropská fáze mistrovství světa zvaného Thomas a Uber Cup. Předseda TMK ČBaS Ladislav Vorel dnes zveřejnil nominace českého týmu.

„Oba národní týmy budou čtyřčlenné. Družstvo mužů bude na mistrovství Evropy hrát v sestavě Petr Koukal, Jan Fröhlich, Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva. Náhradníky jsou Pavel Florián a Milan Ludík. Mezi ženami nás budou reprezentovat Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Lucie Havlová a Alžběta Bášová, za které jsou případně připraveny zaskočit náhradnice Dominika Koukalová a Hana Milisová,“ odtajnil Ladislav Vorel osmičku nominovaných a čtyři náhradníky.
 
Všechny nominované čeká ve třech dnech, kdy se hrají základní skupiny, nejvýše šest zápasů, neboť každé utkání je hráno na pět zápasů – tři dvouhry a dvě čtyřhry a každý hráč může v jednom utkání odehrát pouze jednu dvouhru a jednu čtyřhru.  
 
Na český tým mužů čekají zápasy se Slovinskem, Švýcarskem a na závěr s třetí nasazenou Anglií, družstvo žen se utká postupně s Litvou, Chorvatskem a osmou nasazenou Ukrajinou.

Cíle obou týmů jsou stejné – alespoň druhé místo ve skupině a herně potrápit nasazený celek.  
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading