logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nový školní rok opět rozjíždí projekt Začni s badmintonem

Markéta Osičková informuje o další vzdělávací akci s názvem Začni s badmintonem do škol, která se konala v Ústí nad Labem.

Se začátkem školního roku se opět zvyšuje zájem o badminton z řad škol a učitelů. V pátek 14. 9 2018 jsme prezentovali badminton do škol na vzdělávacím semináři pro učitele tělesné výchovy a další tělovýchovné pracovníky "Tělo Ústí".

V třídenním programu byli učitelé seznamováni s novými trendy ve výuce tělesné výchovy a mimo jiné i s výukou badmintonu. V tříhodinovém bloku jsme prezentovali projekt Začni s badmintonem, seznámili učitele se základní metodikou a učebními manuály. 

Prakticky měli možnost si vyzkoušet jednoduché badmintonové pohybové prvky (split step, přísuny vpřed, vzad, do stran, přeskok, výpad apod.), základní držení rakety a odehrávání se správnou technikou držení rakety (lehce, uvolněně v prstech, práce stiskem) na balónkách i badmintonových míčcích.

Účastníci vzdělávacího semináře v Ústí nad Labem. Foto: Markéta Osičková.


Vyzkoušeli si také několik her, organizaci skupiny bez sítě i kurtu.

V druhé části přijal pozvání Katedry tělesné výchovy a sportu Univerzity J. E. Purkyně i Petr Koukal a společně jsme ukázali základní údery na síti (kraťasy, sklepnutí), ze středu (drajvy) i ze zadní části kurtu (drop, klír, smeč). Učitelé pak měli možnost si všechny údery vyzkoušet na devíti kurtech, které jsme měli k dispozici, ti odvážnější si zkusili i Petrův "multifeeding". 

Učitelé projevili zájem především o metodické materiály, přišli pro rady, jak začít s malými dětmi, nebo poptávali badmintonové vybavení (rakety, sítě, stojany). Věřím, že seminář inspiroval účastníky k zavedení badmintonu do dalších škol a nových sportovišť.

Momentka ze semináře v Ústí nad Labem. Foto: Markéta Osičková.

V dalším měsíci plánujeme 2 celodenní akreditovaná školení Začni s badmintonem pro učitele v Praze a v Brně, kde učitelé či vedoucí kroužků získají potřebné informace o výuce badmintonu a prakticky si ji vyzkouší. 
 
V dubnu 2019 proběhnou Republiková finále školního badmintonu pro střední školy a druhý stupeň základních škol. Více v termínovém kalendáři ASŠK, kde najdete na straně 19 informace o termínech, kdy uspořádat okresní a krajská finále ve vašich školách. 

Markéta Osičková
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading