logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Obhájce titulu ve dvouhře mužů Adam Mendrek před MČR v Plzni: "Vím, že na to mám. Je to jen o nastavení v hlavě"

Jako každý rok před MČR zpovídáme loňské mistry. Jak se na obhajobu svého prvního titulu ve dvouhře mužů připravuje a těší Adam Mendrek?

Vloni jsi slavil první titul, cítíš na sebe letos velký tlak? Jestli ano, jak mu čelíš?
Minulý rok se mi povedlo poprvé vyhrát MČR dospělých, což byl jeden z mých největších cílů v kariéře. Byl jsem tomu dvakrát velmi blízko, v roce 2016 a 2017, kdy jsem vždy skončil na 2. místě.

Již příští týden se znovu vrátím do Plzně. Nesmírně se těším na kurt a budu se snažit ukázat tu nejlepší hru. Nervozita je vždy, ale po pár míčcích to jde stranou a člověk se čistě soustředí jen na to, co každý den trénuje. Odpověď tedy zní jednoduše: tlak či nervozita jsou vždy, avšak já se soustředím jen na sebe a na to, co je důležité. Nic víc ty 3 dny člověk neřeší.

Jak důležité je pro tebe v kontextu letošní sezóny MČR a případná obhajoba?
Důležité je předvést co nejlepší výkon. Výhra je jen bonus za dobře odvedenou práci. MČR není jako každý turnaj na okruhu, co hraju. Je to něco speciálního, jednou do roka, a navíc doma v ČR.

Adam Mendrek vloni v Plzni získal své první zlato ve dvouhře mužů. Foto: Lenka Johánková.

Jaký je rozdíl mezi Mendrekem verze 2019 a Mendrekem verze 2020?
To byste se museli zeptat mých nejbližších, rodiny nebo trenérů (smích). Pokud bych měl říci sám za sebe, tak jsem asi pořád stejný. Možná o rok vyspělejší ve hře, ve čtení úderů či zkušenostech z větších zápasů, které se mi povedly poslední dobou zlomit na svou stranu. Avšak základ zůstává stejný. Disciplína, dřina a každý den pokorně za svým cílem, snem. Nic víc, nic míň.

Trénuješ dlouhodobě v Německu s jejich reprezentací. Měl jsi prostor se v přípravě zaměřit na soupeře, kteří tě čekají v Plzni?
Jak jsem již několikrát v rozhovorech říkal. Německo znamená v mé kariéře zásadní milník. Nejen že jsem v jednom z nejlepších tréninkových center vůbec, ale nejsem zde jen jako sparing. Jsem zde jako platný člen týmu, čehož si nesmírně vážím. Snažím si z každého tréninku odnést maximum. Jednou na to budu s úsměvem a vděčností vzpomínat.

A prostor pro sledování soupeřů, co mě potencionálně čekají v Plzni? Ne. S klukama se známe. Máme velmi silnou generaci v mužském singlu, troufnul bych si říci, že jednu z nejvyrovnanějších. Mladí jsou šikovní a derou se dopředu. Já se soustředím jen na sebe, nikoho jiného. Pokud dokáži hrát vyrovnaně, nebo dokonce porážet hráče, jako jsou Kai Schaefer či Fabian Roth zde v Německu, tak vím, že mám na to, abych předvedl kvalitní badminton. Je to jen o nastavení v hlavě.

Nesmírně se těším na návrat na kurt, říká Mendrek. Foto: Lenka Johánková.

Zkus, prosím, tipnout vítěze ostatních disciplín.
Tereza Švábíková, Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou, Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou.

Je něco, co bys chtěl před MČR vzkázat fanouškům a potenciálním divákům?
Rád bych je pozval na ten nejlepší domácí badminton. Určitě se mají na co těšit. Budou kvalitní zápasy, bojovnost hráčů a pevně věřím i divácký zážitek. Budu se nesmírně těšit na návrat a vstup na kurt.

Čtěte také:

Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading