logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Obhájce z Benátek zase jednou v čele extraligy, Meteor v taháku kola porazil 5:3. Víkend se vydařil i Plzni, na chvostu FSpS a Krumlov

Přesně 4 hodiny se rvaly o vítězství v nedělním extraligovém šlágru týmy Benátek nad Jizerou a Meteoru Praha. Až poslední mužská dvouhra rozhodla o tom, že obhájce titulu Benátky zvítězí 5:3 a jako jediný tým po prvním extraligovém víkendu zůstanou stoprocentní.

Utkání, které jste mohli sledovat v živém komentovaném streamu, mělo špičkovou úroveň. Postarali se o to aktéři obou týmů, zahraniční hvězdy i domácí borci.

V úvodním mixu anglické posily a bývalý 38. pár světa Gregory Mairs a Jenny Moore, které draftoval Meteor, porazili v pohledném mači Dány ve službách Benátek Rasmuse Kjaera a Isabellu Nielsen 21:19 a 21:17. Kjaer si vzápětí spravil chuť v deblu spolu s Kristofferem Knudsenem, proti nadšeně hrajícím Janům Janoštíkovi s Loudou ale museli bojovat tři sety (17:21, 21:11, 21:12).

Vedení na stranu domácích strhly deblistky. Petya Nedelcheva, bývalá třetí hráčka světa a čtvrtfinalistka olympijských her, spolu s Jenny Moore porazily hladce Isabellu Nielsen s Kateřinou Zuzákovou (21:15, 21:9). Benátky kontrovaly prvním deblem mužů, kde Pawel Smilowski s Emilem Holstem po třech setech velmi pohledné hry přehráli Pavla Drančáka a Gregory Mairse (21:16, 15:21, 21:18).

Poté, co Ondřej Král přehrál v třetí dvouhře mužů Cristiana Savina 21:10 a 21:18, šli domácí do vedení 3:2.

Vzhledem k očekávanému rozložení sil ve zbývajících dvouhrách vše směřovalo k remíze, kterou by rozsekl nastavený zápas.Týmy Meteoru a Benátek sehrály v Letňanech čtyřhodinovou bitvu. Foto: Adéla Zimmerová.

Tento scénář však k radosti hostů nabourala sedmnáctiletá Kateřina Zuzáková, jež aktivní a sebevědomou hrou porazila o pět let starší Sabinu Milovou, a to překvapivě jasným poměrem 21:10 a 21:10. "Na soustředění v létě jsem ji už porazila, ale říkala jsem si, že na turnaji to bude jiné. Byla jsem sama překvapená, jak jsem snadno bodovala. Rozhodl podle mne rychlejší pohyb," soukala ze sebe po utkání šťastná Zuzáková.

Tento bod nastartoval červené k obratu. Emil Holst hned vzápětí přinesl bod čtvrtý, když za Meteor debutujícího patnáctiletého Jana Janoštíka porazil 21:11 a 21:7, a na kurt se chystal Subhankar Dey, 42. singlista světa, jenž v týdnu na French Open porazil indonéskou trojku Tommyho Sugiarta a na kontě má i skalp dvojnásobného olympijského vítěze Lin Dana.

Jan Louda, jenž hrál jedničku mužů za Meteor, se ale papírovým předpokladům postavil a velmi dobrou útočnou hrou získal první set 21:18. Pro Deye, jehož bod měl být pro Benátky jistotou, nebylo vůbec jednoduché dostat se do zápasu. Nakonec to ale zvládl, prodloužil křivky i výměny a další dva sety velmi kvalitního badmintonu získal pro sebe: 21:13, 21:12. Šlo o pátý a vítězný bod pro červený tým z Benátek nad Jizerou a skvělou tečku za utkáním.

Dominika Budzelová z týmu TJ Sokol Klimkovice během domácího utkání proti Českému Krumlovu. Foto: Eva Hanzlová.

"Utkání mělo vynikající úroveň, za což chci poděkovat hráčům z obou týmů. Je veliká škoda, že do haly nedorazilo více diváků, my z Benátek tu měli svých asi třicet věrných, ale jinak to bylo slabé. Myslím, že takový badminton si zasloužil, aby jej vidělo více lidí," hodnotí utkání trenér vítězů Petr Martinec.

"Jednoznačně si myslím, že zahraniční posily v české extralize jsou bonusem, a to i pro české hráče. Viděli jsme, jak najednou v zápasech dokáží vyrůst, třeba Janové Louda s Janoštíkem nebo Pavel Drančák v deblu. Jenom to samozřejmě něco stojí, hvězdy jako Subhankar Dey, který ještě v pátek hrál na French Open, nebo Mairs a Moore, které přivedl do české extraligy Meteor, vám nebudou hrát za večeři," pokračuje šéf obhájců titulu.

"Vyzdvihl bych výkon Kačky Zuzákové. Hrála hodně aktivně a věřila si. Je na ní vidět, jak se z ní stává "ženská" v tom nejlepším smyslu. Věděl jsem, že pokud do toho půjde sebevědomě, může proti Sabině uspět. Zápasem dne za mě byl ale mix, který byl opravdu špičkovou podívanou, a hodně dobré bylo i utkání Jana Loudy a Deye," uzavírá Petr Martinec.
Brněnský tým FSpS MU A (vlevo) zatím vychází bodově naprázdno. Foto: Stanislav Bernacik.

Jak tedy bude (po schválení zápisů od utkání, které provede STK) vypadat tabulka?

Tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou se po prvním extraligovém víkendu ujme první pozice, jako jediný neztratil bod. Na místě druhém bude překvapivě celek BA Plzeň, jehož zahraniční posily se začínají vyplácet. Plzeňští v nastaveném zápase udolali SK STAVOS Brno Slatina 5:4 a v neděli si vyšlápli i na FSpS (6:2).

Meteor po rozjezdu proti FSpS (8:0) dnes ve výše popsaném "televizním utkání" ztratil, jednu výhru a jednu prohru mají i Klimkovice. Ty po prohře s Montasem (3:5) v neděli doma porazily Český Krumlov 6:2.

Brněnská Slatina, čtvrtý tým loňského ročníku, po těsné prohře s Plzní dnes porazila Montas 6:2 a rovněž bude v tabulce vysoko, bez výhry zatím zůstávají akademici z FSpS stejně jako SKB Český Krumlov.

Výsledky 1. kola extraligy: sobotaneděle

Další extraligový víkend je na programu 30. 11. - 1. 12.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading