logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Česká republika vs. Bulharsko: Nejtěsnější porážka.

Česká republika vs. Bulharsko. Pořádně silný magnet přitahuje při losování badmintonových turnajů družstev oba týmy dohromady.


Český reprezentační tým zleva: Adam Mendrek, Milan Ludík, Ivo Stoklas, Lucie Havlová, Alžběta Bášová a Tereza Lajdová

Sudirman Cup 2007, mistrovství Evropy 2008, Sudirman Cup 2009, mistrovství Evropy mužských týmů 2010 – a konečně i mistrovství Evropy juniorů 2011. Každý rok se některý z národních týmů utká s balkánským soupeřem a letošní juniorské mistrovství Evropy není výjimkou.
 
Od 14:00 vyšle český kouč Michal Turoň svůj tým do boje v nezměněné sestavě – vítězná sestava se přece nemění a včerejší výhra nad Norskem 4:1 jaksepatří rozproudila endorfiny v krvi našich lvíčat a jejich fanoušků!

Jak se utkání vyvíjelo?

13:20 Čeští junioři pod vedením Michala Turoně jedou na vítězné vlně. Na Bulhary si věří, berou jen vítězství! Podle trenéra má soupeř silnou hlavně dívčí část družstva. Oporou českého týmu je tak v utkání Milan Ludík, který by měl bodovat v obou svých zápasech. Samozřejmostí je i pečlivá "národní" příprava. Co k nadcházejícímu duelu přidává Lucie Havlová? "Je to boj! Klukům musím kreslit vlajky na chlupaté nohy, prý se jim od barvy na tvářích špiní trička."

14:35 Zatímco první třísetový duel naši junioři zvládli, ze druhého vychází jako poražení. Milan Ludík s Alžbětou Bášovou poráží pár Trakov - Zheleva, Lucie Havlová ztrácí vedení 1:0 na sety se Stefani Stoevou. 

15:15 Mečbol pro český tým. Milan Ludík i přes nervózní závěr druhého setu získává druhý bod v utkání výhrou nad Gerginem Nedyalkovem. Před zraky předsedy ČBaS Zdeňka Musila má český výběr blízko k výhře nad neoblíbeným soupeřem.
 
15:40 Po čtyřech zápasech je utkání znovu vyrovnané. Čtyřhru dívek zvládly lépe sestry Stoevovy, o osudu duelu rozhodne čtyřhra chlapců.

16:10 Bulharsko opět přineslo českému reprezentačnímu týmu porážku. Konečnou podobu výsledku dala čtyřhra chlapců, kde Adam Mendrek s Ivo Stoklasem nestačili na sehraný bulharský pár Rusev - Trakov.
 
Česká republika vs. Bulharsko 2:3

Milan Ludík, Alžběta Bášová vs. Ivan Trakov, Victoria Zheleva 21:10, 20:22 a 21:17

Lucie Havlová vs. Stefani Stoeva 25:23, 9:21 a 16:21

Milan Ludík vs. Gergin Nedyalkov 21:12 a 22:20
 
Lucie Havlová, Alžběta Bášová vs. Stefani Stoeva, Gabriela Stoeva 15:21 a 17:21
 
Adam Mendrek, Ivo Stoklas vs. Ivan Rusev, Ivan Trakov 12:21 a 14:21
 
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading