logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Olympijské hry: Mečbol za 14 milionů, rozpad páru Zhang - Zhao a další špatná zpráva pro Lee Chong Weie.

Komentované dozvuky olympijského turnaje:
 
Pět zlatých medailí si rozdělily čtyři země, medaili má celkem devět zemí. Nebývale pestrá směsice, pokud uvážíte, že mezi lety 1992 – 2016 vybojovalo olympijský cenný kov jedenáct států. Japonsko a Španělsko mají první zlaté medaile, zato Čína má o čem přemýšlet, v Londýně brala pět zlatých a celkem osm cenných kovů, v Riu dvě zlaté a celkově pouhopouhé tři medaile.
 
Kdo ještě vyhrál olympijské hry? Yonex. Raketami japonské značky hrála přesně polovina účastníků badmintonového turnaje, Victor je druhý se 17 % a LiNing třetí s 15 %. Firmám Nike a Adidas se avizovaný průlom na badmintonový trh povedl opravdu grandiózně, jejich oblečení mělo v součtu obou značek celých 5 % hráčů.  
 
Lee Chong Wei je unikátem napříč všemi sporty, za posledních šest let prohrál všech pět velkých finále. V roce 2011 mistrovství světa, v roce 2012 olympijské hry, v letech 2013 a 2015 znovu mistrovství světa a letos olympijské hry. Další špatná zpráva pro Lee, cena stříbra na světových trzích dnes poklesla o 2,3 %.

Lee Chong Wei
 
Čínský šéftrenér Li Yongbo se nechal slyšet, že kdyby Lee Chong Wei trénoval pod jeho vedením, jistě by už nějakou tu zlatou placičku z mistrovství světa a olympijských her měl doma. To by byli Lin Dan a Chen Long opravdu nesmírně rádi.
 
Indka Saina Nehwal se podrobila operaci pravého kolena a do konce roku už se na světových turnajích neobjeví. Fotografie, kde Saina sedí na nemocničním lůžku, má aktuálně na Facebooku 385 000 lajků. To je přibližně o 362 000 více než má Carolina Marín u fotky se zlatou olympijskou medailí.
 
Zhang Nan a Zhao Yunlei oznámili svůj partnerský rozpad. Aby ne, Zhangovi to teď začalo chodit s Fu Haifengem…    
 
Zlatou cihlu v přepočtu za 14 milionů korun mohl dostat každý olympijský vítěz z Malajsie. Shem V Goh a Wee Kiong Tan k ní měli jeden proměněný mečbol. To si sice můžete dokola opakovat, že štěstí a zdraví si za peníze nekoupíte, ale stejně to oba pány asi trochu zamrzí.    
 
Viktor Axelsen dával po vítězném zápase o bronz rozhovor pro CCTV ve velmi dobře zvládnuté mandarínštině. Ostatní badmintonisté se mají ještě co učit.
 
Koho jsme v Riu viděli naposledy? Konec kariéry oznámili Lee Yong Dae, Yoo Yeon Seong, Kim Sa Rang, Bae Yeon Ju, Zhao Yunlei a Yu Yang. Otázkou je, zda jsme naposledy neviděli také Lin Dana. U Lee Chong Weie je to jasné, ještě dvě stříbra z mistrovství světa a pak velkolepě završí kariéru na olympijských hrách v Tokiu. Stříbrem.
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading