logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal: Na mistrovství světa jsem odehrál nejhorší zápas kariéry.

Je den po zápase se Zavadskym. Zeptám se zostra. Byl to nejhorší zápas tvé kariéry? Ve smyslu velikosti turnaje, ambicí v protikladu k předvedenému výkonu...
Ano, to bohužel byl.

Zápas jsi nehrál proti Zavadskemu, byl to duel tebe s tebou. Co se na kurtu dělo?
Nedokážu to zatím pořádně vysvětlit, nechápu to. Byl jsem zřejmě přemotivovaný a to mi svázalo nohy. Přitom před zápasem jsem se cítil naprosto výborně a věřil jsem, že to bude parádní výkon s vítězným koncem. Ale už od prvního míče šlo všechno špatně a za celý zápas jsem se z toho nedokázal vymanit.

Co bys nyní udělal během utkání jinak?
Snažil bych se brát zápas více „na lehkou váhu“ a nepřipravovat se na něj jako na prakticky nejdůležitější v mém životě. Po přípravě v Holandsku jsem se cítil tak dobře, že jsem věřil, že se můžu dostat i přes Santosa ve druhém kole a zahrát si vysněný zápas s Gadem. Tím jsem si na sebe asi podvědomě zbytečně nabral obrovskou zodpovědnost a hlava i tělo mi na kurtu naprosto vypověděly službu. Je mi to strašně líto.

Jak se ti hrálo ve Wembley? Těšíš se, až se sem za rok vrátíš na olympijský turnaj?
Aréna byla nádherně připravená a hrálo se v ní fantasticky. O to víc mě mrzí, že jsem si zahrál jen jeden zápas, navíc tak nepovedený. O to větší mám motivaci na olympijský turnaj. Teď je důležité na tento šílený turnaj zapomenout, oklepat se a jít dál. I přes to jak to bolí a člověk na to nemůže přestat myslet, je důležité si uvědomit, že je to jen sport. A také že teď je to už minulost a nemá smysl se jí dál zabývat. Snažím se dívat dopředu. Třeba právě na olympijský turnaj.

Jak na tebe působí atmoféra mistrovství světa?
Spíše než atmosféra mistrovství na mě působila atmosféra současných vážných problémů v Londýně a dalších anglických městech. Byl to zvláštní pocit procházet se večer po městě a všude vidět policejní hlídky, celou noc slyšet policejní auta a z okna hotelu vidět kouř ze vzdálených hořících objektů.

Na koho se na kurtu rád podíváš? Kteří jsou tví oblíbení hráči?
Odletěl jsem hned druhý den po zápase. Maximálně jsem si ale užil zápas Zwieblera s Abianem, to byl neskutečný boj.
Na závěr bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří mi drželi palce a fandili. Ať už na dálku nebo přímo v hale. Věřím, že ani po tomto neúspěchu neztratím jejich přízeň.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading