logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal: Pátý titul v řadě? Věřím, že ano!

Petr Koukal má za sebou bez nadsázky životní rok. Dokázal hrát vítězné zápasy se soupeři i s rakovinou. Prvním turnajovým testem „nového Petra Koukala“ - minimálně co se vlasové úpravy týče - bude mistrovství republiky. Loni mi při protahování s fyzioterapeutkou po finálovém zápase v rozhovoru potvrdil, že mistrovství republiky byl pro něj výjimečný turnaj před lety, nyní jen jeden turnaj z mnoha. Ale osud vyměnil balíček karet a před Petrem Koukalem je znovu výjimečný turnaj. Bude opět hrát turnaj a bude hrát „o pět“ - o páté vítězství ve dvouhře na mistrovství republiky za sebou.

Petře, souhlasíš s tím, co je uvedeno v úvodu, bude mistrovství opět turnajem, kde nebudeš mít předem „své jisté“?

Vzhledem k událostem posledních čtyř měsíců samozřejmě souhlasím.

V minulých rozhovorem jsem se tě před mistrovstvím ptal, jestli předvedeš nějakou fintu. Tu nejlepší jsi předvedl loni na podzim. Jakou fintou jsi oklamal rakovinu? A jak jsi na tom teď?
Věřím, že největší fintou byl celkově pozitivní přístup k nemoci i k léčbě a vidina brzkého návratu na kurt. Od začátku jsem věřil, že to celé budu mít brzy úspěšně za sebou. Podobně jako na kurtu hraje podle mě i zde psychika velkou roli. Teď jsem na tom tak, že jsem na cestě zpět do formy, ve které jsem před čtyřmi měsíci badmintonovou scénu opouštěl.

V rámci sobotního večera si velmi pravděpodobně převezmeš cenu za Badmintonistu roku 2010. Nevím, proč to není zvykem, udělit oceněnému po předání slovo, ale pokud bys tu možnost měl, komu bys za rok 2010 poděkoval?
Poděkoval bych především své rodině a blízkým přátelům za to, jak za mnou stáli a bezmezně mě podporovali v době nemoci. I když jsem se snažil být dost často sám a „nezatěžovat“ je, tak jsem cítil, že za mnou stojí a že se na ně můžu kdykoliv spolehnout.

Ale pojďme ke hře samotné. Jak vlastně probíhá tvá lednová příprava?
Nic speciálního neabsolvuji. Připravuji se v Praze s Kubou Bitmanem. Trénujeme každé dopoledne, odpoledne se věnuji kondiční přípravě a večer regeneraci, která je pro mě teď velmi zásadní. Po každém tréninku jsem podstatně více unavený než jsem byl zvyklý a je těžké dostat únavu z těla. Na tréninku se zatím zaměřuji především na celkovou vytrvalost a získání herní jistoty. Před mistrovstvím začnu snad konečně pracovat i na rychlosti.

A když leden srovnáš s minulými lety?

V minulosti jsem většinou začínal trénovat až druhý lednový týden a nebál jsem se do toho jít úplně naplno. Letos musím být velmi opatrný. Po několika letech jsem také vynechal tradiční lednový turnaj ve Stockholmu, kde jsem měl obhajovat loňské třetí místo.

Extraligový zápas s Pavlem Floriánem, kde jsi na začátku ledna vybojoval třísetovou výhru, byl měsíc před mistrovstvím spíše povzbuzením nebo varováním?
Rozhodně povzbuzením. Zápas s Pavlem jsem vyhrál sice na tři sety, ale když uvážím, že jsem čtyřmi měsíce netrénoval, absolvoval operaci, která mi porušila třísla, chemoterapii, která mě celkově oslabila, přibral 8kg a navíc se v den zápasu vůbec necítil dobře, tak je to cenná výhra. Nicméně věřím, že na MČR se mi podaří „vyladit“ daleko lépe a nastoupím ve větší herní i tělesné pohodě.

Představ prosím, čtenářům, tvé tři největší soupeře ve dvouhře mužů.
Honza Vondra, Honza Fröhlich, Jakub Bitman.

Obáváš se spíše svých soupeřů, nebo vlastní únavy a zdraví?

Neobávám se ani jednoho, spíše jsem se zvědavý, s čím na mě soupeři a tělo přijdou.

Vyhraješ v Přerově popáté?
Věřím, že ano.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading