logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. o MČR U13: Mladí hráči předvedli v nedělním horkém dopoledni výborné výkony.

Petr Koukal st., trenér české juniorské reprezentace, hodnotí mistrovství republiky do třinácti let:

Poslední dubnový víkend byl také termínem posledního MČR jednotlivců, tentokrát nejmladší kategorie U13 v Praze - Vinoři. Účasti na tomto mistrovství jsem dal tentokrát přednost před GPA U19 v Liberci, protože tam už tak trochu o nic nešlo a v Praze se odehrávaly boje o nejcennější tituly. Navíc pracovní povinnosti u starších juniorů mi v průběhu sezóny nedovolily zúčastnit se žádného z turnajů GPA U13, takže jsem možnost vidět finálové boje těch nejlepších a nejmladších rád využil.
 
Ve všech disciplínách se prakticky beze zbytku potvrdily papírové předpoklady a do závěrečných kol postoupili nejvýše nasazení hráči.
 
Největší drama s velkým nábojem emocí přineslo zřejmě finále dvouhry chlapců, kde favorizovaný a letos v této disciplíně neporažený Petr Beran (Křemže) podlehl velkému bojovníkovi Janu Loudovi (Bílá Hora Plzeň). Petra trochu omezovaly problémy se zády, ale především nedokázal dovést zápas do vítězství už ve druhém setu, když vedl 20:14. To se ale stane i starším a mnohem zkušenějším hráčů (viz nedávno skončené ME ve Švédsku) a Petr má všechno ještě před sebou.
 
Nakonec si jednu zlatou medaili přece jen vybojoval ve čtyřhře společně s Vojtou Lapáčkem (Č. Budějovice), když v posledním utkání šampionátu porazili plzeňskou dvojici Jan Louda/Martin Kural. Pro všechny čtyři aktéry utkání to byla již třetí medaile na tomto mistrovství, protože právě oni byli ve všech disciplínách minimálně v semifinále.
 
Také u dívek byla situace podobná a nejlepší z nich braly více medailí. Dvě zlaté a „titul“ nejlepší deblistky si odnesla Berta Ausbergerová (Prosek Praha) za vítězství v mixu s Honzou Loudou a ve čtyřhře s Veronikou Srncovou (Židlochovice). Vítězkou singlu se stala druhá nasazená Veronika Dobiášová (Superstar Most), když ve vyrovnaném finále porazila turnajovou jedničku, Terezu Švábíkovou (Klimkovice).
 
Všichni mladí hráči předvedli v nedělním horkém dopoledni výborné výkony, ke kterým neodmyslitelně v této kategorii patří i časté slzy štěstí nebo zklamání a velké emoce rodičů a trenérů. Plně to chápu, mám s tím spoustu osobních zkušeností… Všem přeji, aby jim i později ve starších kategoriích zůstal stejný elán a zapálení pro badminton, jako mají nyní.
 
Posledním mistrovstvím ČR této sezóny bude za 14 dnů žákovský šampionát družstev U15 v Benátkách nad Jizerou a tím se domácí mistrovská sezóna uzavře.
 
Některé hráče však ještě čekají zahraniční turnaje, Přebory ČOS nebo turnaje regionálních výběrů. Také juniorská reprezentace má před sebou poslední akci této sezóny a za tři týdny se právě výběr hráčů kategorie U15 a U13 zúčastní tradičního a většinou výborně obsazeného turnaje ve Friedrichshafenu.  
 
Petr Koukal,
trenér juniorské reprezentace      
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading