logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. o úspěších juniorů na MČR jednotlivců.

Petr Koukal, trenér juniorské reprezentace, hodnotí výkony nejlepších juniorů na mistrovství republiky dospělých:
 
V plzeňské městské sportovní hale se hned týden po Mistrovství ČR kategorie U19 konal český šampionát elitní seniorské kategorie, na němž se objevili také naši nejlepší junioři. Turnaj přinesl celou řadu překvapivých výsledků a je potěšující, že mezi nimi figurují i příjemná překvapení v podání juniorských reprezentantů.
 
Jejich výčet musím začít především vynikajícím úspěchem Lucie Černé (Český Krumlov), která ve dvouhře žen nejen vybojovala bronzovou medaili, ale předvedla také velmi dobrou hru a bojovné srdce. Vítězství nad mnohonásobnou mistryní ČR, zkušenou Evou Titěrovou (Meteor Praha) ve 2. kole a vyrovnaná třísetová semifinálová partie s Martinou Benešovou (Český Krumlov) jsou skvělým výsledkem této mladé hráčky a velkým příslibem do budoucnosti. Lucka si tak nejen spravila chuť po trochu hořkém zklamání z minulého týdne, ale zároveň si také vybojovala místo v reprezentačním seniorském týmu, který v pondělí ráno odjíždí na ME družstev do Nizozemí.
 
Dalším výborným juniorským výsledkem se prezentoval Adam Mendrek (Jehnice), který ve čtyřhře mužů se svým oddílovým trenérem Stanislavem Kohoutkem vybojoval taktéž bronzovou medaili. Adam předvedl i ve dvouhře výborný výkon a hned v 1. kole měl na nasazenou turnajovou trojku Petra Jelínka (RSC Brno) tři mečboly. Nakonec sice odešel z dlouhého třísetového zápasu jako poražený, ale se vztyčenou hlavou, protože za svůj výkon se rozhodně nemusel stydět.
 
Třetí bronzovou medaili získaly v letošním roce odcházející juniorky Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová (Ústí, Plzeň), které si ale možná díky celkem příznivému vylosování dělaly i trochu větší ambice.
 
Mezi juniorské úspěchy samozřejmě musíme počítat i zlatou a bronzovou medaili Alžběty Bášové (Jehnice) ve smíšené čtyřhře, resp. ve čtyřhře žen. Tato deblová specialistka byla dokonce velkou favoritkou na zisk dvou nejcennějších kovů. Přestože věkem stále ještě patří mezi juniorky, je Bětka už vnímána především jako seniorská reprezentantka.
 
Z hráčů, kteří ještě nedávno startovali mezi juniory, se na plzeňském šampionátu dokázali prosadit páry Jakub Bitman/Alžběta Bášová (Jehnice) a Šárka Křížková/Kateřina Tomalová (Dobruška, Klimkovice), kteří si ze západočeské metropole odvezli zlaté medaile.
 
Tradičním se už na českých šampionátech dospělých stala také slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších badmintonistů ČR za uplynulý rok. Těmi nejlepšími juniory za rok 2011 se v Plzni stali Lucie Černá a Jaromír Janáček z Českého Krumlova.
 
Gratuluji všem úspěšným a oceněným juniorským hráčům a přeji jim, aby to byl další impuls na jejich cestě za badmintonovými úspěchy.
 
Petr Koukal,
trenér juniorské reprezentace      

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading