logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Pomáhejme badmintonem: Solibad opět v akci!

Charitativní mezinárodní projekt Solibad se v České republice znovu připomíná. Buďte i vy jeho součástí! V průběhu posledních let jste Solibad mohli vidět na několika českých akcích. Charitativní společenské večery pro Solibad, badmintonové exhibice předních českých hráčů, dražby podepsaných hráčských artefaktů a mnohem více. Co ale Solibad znamená a jak se můžete zapojit přímo vy?

Oficiální logo organizace Solibad. Zdroj: solibad.net.

Mezinárodní organizace Solibad vznikla před devíti lety s hlavním cílem sloučit lidské a finanční zdroje v badmintonovém prostředí Francie, které by dále podporovaly právě humanitární projekty po celém světě. 
 
Propojením se zahraničními svazy, regiony, s jednotlivými kluby i hráči vznikla unikátní komunita lidí v čele s mnoha známými badmintonovými hvězdami. 
 
Solibad podporuje převážně lokální projekty iniciované tamními obyvateli, případně je organizátoři Solibadu sami vymýšlí. 
 
Díky svým ambasadorům a skvělému týmu dobrovolníků se podařilo například vydražit dres Lee Chong Weie nebo zlatou medaili světové legendy Petera Gadeho. Finanční prostředky z těchto akcí tak mohly putovat přímo k potřebným, známá byla akce 1000 raket pro Haiti nebo financování dětských domovů v Indonésii či Malajsii.

Martina Maixnerová při dražbě v rámci Charitativního večera pro Solibad.
 
Na našem území byl Solibad k vidění zejména díky práci Milady Novákové, Martiny Maixnerové a Jiřího Konečného, kteří uspořádali několik společenských večerů pro Solibad. 

Významnou práci také odvedli Vojtěch Šelong a Jakub Mazúr, kterým se podařila uspořádat badmintonová exhibice v Orlové, díky které šel veškerý výtěžek právě Solibadu. Nemalou zásluhu má také dosavadní český ambasador projektu Petr Koukal. Jeho raketa a triko na někdejším mistrovství České republiky 2011 posloužilo v dražbě, ze které byla částka opět předána mezinárodnímu týmu Solibadu. 
 
Jak se do projektu můžete zapojit? Finanční, materiální a osobní pomoc vítána! Čtěte dále.

Pavel Drančák a Vojtěch Šelong v rámci badmintonové exhibice pro Solibad. Foto: Jakub Mazúr.
 
Máte hned několik možností:
 
1) Zašlete Vámi zvolenou částku na účet českého Solibad týmu, který sprostředkovává přímo ČBaS. Číslo účtu: 1731101504/0600. Do zpráv pro příjemce zadejte heslo: SOLIBAD
 
2) Přispějte osobně přímo na místě "Solibad akcí". První událost, která bude podporovat tuto organizaci, Vás čeká v rámci mistrovství České republiky 2019 v Plzni. Následovat bude 2. března Charitativní společenský večer pro Solibad v Praze
 
3) Staňte se členem skupiny Solibad a přispějte Vámi zvolenou částkou přímo na účet Solibadu. Více informací najdete zde. 

4) Nakupte na e-shopu Solibad. Čekají na Vás zde například duhová trička, omotávky, klíčenky, nášivky a jiné upomínkové předměty. Odkaz naleznete zde. 
 
5) Uspořádejte badmintonovou akci, staňte se dobrovolníkem Solibad týmu, prodávejte Solibad produkty nebo naopak sbírejte staré badmintonové vybavení!. Více informací naleznete zde. 
 
O připravovaných změnách, novinkách a plánovaných akcích Solibadu Vás budeme v lednu informovat.
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading