logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Pondělní program Evropských her: do turnaje vstoupí všech sedm reprezentantů. Singlisté proti favoritům

V pondělí 24. června startuje v běloruském Minsku badmintonový turnaj Evropských her. Pondělí je i dnem, kdy se v prvních zápasech svých skupin představí všech sedm českých reprezentantů.
 
Jako první by se podle programu badmintonového turnaje přístupného zde měli představit Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ve smíšené čtyřhře. V 9:00 běloruského času změří síly s dobře známými Bulhary Alexem Vlaarem a Marií Mitsovou. Z pohledu předpokládaného boje o druhé místo ve skupině by mohlo jít o klíčový zápas!
 
Bášová se pak na kurt dostane ještě jednou, a to v 16:00. Spolu s Michaelou Fuchsovou vyzvou juniorské mistryně Evropy ve čtyřhře Bengisu Ercetin a Nazlican Inci z Turecka. Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou vstoupí do turnaje zhruba ve 13:40, kdy poměří síly s norskou dvojicí Sturla Flaten Jörgensen, Carl Christian Mork.  
 
K večeru se pak představí oba naši singlisté proti největším favoritům svých skupin. Milan Ludík vyzve nasazenou osmičku Toby Pentyho z Anglie, Kateřina Tomalová pak jednu z adeptek na celkové vítězství Miu Blichfeldt z Dánska.
 
Držme palce!

Milan Ludík zkusí na úvod turnaje zaskočit favorizovaného Angličana Pentyho. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.
 
Pondělní program českých badmintonistů na EH:

Jakub Bitman, Alžběta Bášová vs. Alex Vlaar, Mariya Mitsova, 9:00, skupina A
Jaromír Janáček, Tomáš Švejda vs. Carl Christian Mork, Sturla Flaten Jörgensen, 13:40, skupina C
Michaela Fuchsová, Alžběta Bášová vs. Bengisu Ercetin, Nazlican Inci, 16:00, skupina D
Milan Ludík vs. Toby Penty, 20:30, skupina H
Kateřina Tomalová vs. Mia Blichfeldt, 20:40, skupina B

Připomínáme: v Minsku je o hodinu více než v ČR. Časy zápasů jsou pouze orientační.

 
Novinky a zajímavosti z Minsku (nejen z badmintonu) sledujte na webu Českého olympijského týmu a nezapomínejte sledovat ani sociální sítě ČBaS! 


Aktuality z českého týmu: Jak probíhala příprava na úvodní zápasy u Jakuba Bitmana?

"Po pátečním super zážitku ze slavnostního ceremoniálu zahájení Her jsem vynechal dopolední badmintonový trénink a pospal si. Snídaně a pak bum - už od včera mě naháněli dopingoví komisaři na namátkovou kontrolu, takže jsem dopoledne místo tréninku strávil čekáním, kdy to na mě přijde...

Lehký kruháček a protažení, cca 50minut. Oběd a pak už i trénink v hale. V mých letech už věřím, že nátrenováno mám, takže spíše jen ladění a nastavování hlavy, že to půjde. K večeru pak oddych u
PlayStation a minipinčesu. Zítra je nový den!" dodává dobře naladěný Bitman. 
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading