Toto je starý web.

Před Janem Vondrou se otvírá životní šance, Petr Koukal se utká s druhým nasazeným Jorgensenem!

Dnes dopoledne byl rozlosován evropský šampionát. Dobrá zpráva pro české hráče? Mohlo být i výrazně hůř.

Jan Vondra vs. Valerij Atrašenkov (Ukrajina)
Tradičně optimisticky naladěný Jan bude koutkem oka jistě pomrkávat po čtvrtfinálovém souboji s prvním nasazeným Dánem Peterem Gadem. V jeho čtvrtince pavouka je nasazeným hráčem domácí Carl Baxter, nasazený až jako osmý čili teoreticky nejslabší z nasazených. A před Janem se v prvním, druhém i třetím kole rýsují silní, ale v ideální formě a při potřebném štěstí nikoliv nezdolatelní soupeři. Tohle je jedinečná šance na životní výsledek!

Jaký výkon podá v Manchesteru Jan Vondra?

Kristina Ludíková vs. Camilla Sørensen (Dánsko)
Los to je těžký, ale stále ještě hratelný – a na konci cesty naděje na utkání s první nasazenou Francouzkou Hongyan Pi, teoreticky ve třetím kole, v osmifinále.
Každý dánský reprezentant bude na evropský šampionát dobře připraven, tohle Dánové umí velmi dobře. Věřme, že dobrou přípravu potvrdí i nejlepší česká hráčka posledních let a přes šikovnou Dánku přejde.

Petr Koukal vs. Jan Ø. Jorgensen (Dánsko)
Petr Koukal má první kolo volné, ve druhém ale druhého nasazeného. Jan byl na březnových turnajích z formy, ale stále se jedná o druhého Evropana, dvanáctého hráče světa a zářivou kometu loňské sezóny. Pokud Petr snil o velkém zápase na velkém turnaji, potom mu los přinesl velkou výzvu.

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Joe Morgan, James Phillips (Wales)
20. listopadu 2009 sehráli bratři Kopřivové s velšským párem třísetový zápas – 21:19, 6:21 a 15:21. Zopakování prvního setu by bylo příjemné, ale favority budou ostrované.
Ale v našlapaném prvním kole – v soutěži je jen 29 párů – se jedná stále ještě o ty přijatelné soupeře.

Alžběta Bášová, Šárka Křížková vs. Rachel Thomas, Sarah Thomas (Wales)
Ženských dvojic je ve čtyřhře ještě o čtyři méně než mužských, Alžběta a Šárka však byly neomylně nalosovány k jednomu ze dvou velšských párů. Naštěstí k tomu slabšímu. V únoru Velšanky porazila slovenská dvojice Zuzana Orlovská – Barbora Bobrovská, podaří se v dubnu totéž i mladému českému páru?