logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Představení našich čtyř nejlepších družstev, účastníků finále play-off extraligy.

Představení čtyř účastníků Yonex a Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011.
 
Sokol Veselý Brno-Jehnice
I bez pravděpodobně chybějícího Jana Vondry favorit. Ve čtvrtfinále mistrovství republiky ucítila naše dlouholetá dvojka bolest v lýtku a zraněný sval Vondru zatím nepustil na kurt ani jednou za poslední dva měsíce. Družstvo sestavené brněnským patriotem Ladislavem Vorlem se ale i tak může opřít o velmi kvalitní hráče, vesměs dospělé nebo juniorské reprezentanty svých zemí. Ty země jsou dohromady tři, česko-slovensko-polský orchestr by po sedmi výhrách v základní části měl být vyladěný právě na play-off. Nejistota kolem Vondry však působí disharmonicky. Bude jehnický orchestr vyhrávat i nadále?      
 
BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou
Loni těsně druhý tým posílil o Pavla Floriána, novou singlovou jedničku Benátek. Družstvo v letech 2002 – 2005 čtyřnásobného mistra v řadě tak má tři na českou extraligu mimořádné hráče (Florián, Okvana, Megawati), které je doplněné třemi výbornými českými badmintonisty (Provazník, Jelínek, Tomalová) a dvěma hráči, kteří si udržují stále velmi dobrou výkonnost (Martinec, Brejchová). To nebude pro nikoho lehký soupeř. Tradičně dobře motivované družstvo absolvuje krátce před turnajem krátké soustředění – připraví trenér a zároveň vedoucí družstva Petr Martinec svůj tým znovu k výstupu na vrchol?
 
Sokol Dobruška
Tři roky uplynuly od největšího úspěchu v dějinách východočeského klubu. V roce 2008 Dobruška porazila ve finále Meteor Praha a získala první a zatím jediný klubový titul v naší nejvyšší soutěži smíšených družstev. Od té doby tým kolem bratrů Kopřivových, talentovaných juniorek a tradičních slovenských posil nechyběl ve finálové čtyřce. Z pozice třetího týmu po základní části zvládli sebejistě čtvrtfinále s Astrou ZM Praha a opět po roce si zahrají s Benátkami o postup do finále. Loni Dobruška padla 2:5, jak se jí bude dařit letos?
 
Sokol Meteor Praha-Radotín
Historicky velmi úspěšný tým, který ale letos vedle domácího prostředí bude doufat v souhru okolností a svou světlou chvilku. Jako jediný se bude spoléhat pouze na české hráče a především ve čtyřhrách má co nabídnout – Titěrová, Kollarová, Drančák, Rubáš a Sobota, to jsou všechno nejméně finalisté párových disciplín letošního nebo loňského mistrovství republiky. Zato ve dvouhrách to skřípe, především tři muži-singlisté letos svou formu před soupeři velmi důkladně tají.  
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading