logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Program českých badmintonistů na Mistrovství světa jednotlivců 2013.

Mistrovství světa jednotlivců 2013 startuje v čínském Guangzhou v pondělí 5. sprna 2013 v pravé (čínské) poledne. Jako vůbec první hráči turnaje nastoupí na badmintonové kurty, které znamenají svět, čeští reprezentanti ve smíšené čtyřhře Jakub Bitman a Alžběta Bášová. 

Bitman s Bášovou odcestovali na první společné mistrovství světa plni odhodlání a znát to na nich bylo už na letišti - z ekonomické třídy je proto raději posadili do první, v nastoleném jedničkovém rytmu budou pokračovat v nástupu na kurt a věřme, že i v předvedeném výkonu proti silné japonské dvojici Hayakawa - Matsumo. Ten mohou jejich fanoušci z řad ranních ptáčat sledovat živě od 6 hodin.

Na 8:40 je pak plánován zápas české jedničky ve dvouhře mužů Petra Koukala proti Nizozemci Meijsovi s Nizozemcem Palyamou za Koukalovými zády. Tady žhne české želízko v pondělním mistrovském ohni postupu do 2. kola nejzářivěji; pokud chce Koukal pomýšlet na avizovaný postup do osmifinále, Meijs by neměl dostat sebemenší šanci.

O dvě hodiny později přijde řada i na Jana Fröhlicha. Na druhou stranu kurtu se tentokrát postaví vytáhlý, světlovlasý Němec Dieter Domke, soupeř silný, stále však z kategorie hratelný. 

Jan Fröhlich program českých badmintonistů během úvodního dne zakončí, Kristína Gavnholt nastoupí proti Španělce Corrales až v úterý v 11:40.Program českých reprezentantů na Mistrovství světa jednotlivců 2013


Pondělí 5. 8. 2013

Jakub Bitman, Alžběta Bášová vs. Kenichi Hayakawa, Misaki Matsumo (Japonsko)

Petr Koukal vs. Eric Meijs (Nizozemsko)

Jan Fröhlich vs. Dieter Domke (Německo)


Úterý 6. 8. 2013

Kristína Gavnholt vs. Beatriz Corrales (Španělsko)

About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading