Toto je starý web.

První kolo čtyřhry mužů a žen? Tvrdý náraz do zdi, jen jedna výhra.

Po dopoledním skvělém úspěchu Alžběty Bášové ve smíšené čtyřhře a postupech čtyř našich reprezentantů do druhého kola dvouhry, narazili poprvé rozjetí čeští hráči do pevné zdi v prvním kole čtyřher mužů a žen.

Český badminton reprezentovaly v mužské čtyřhře dvě dvojice.

Tomáš a Ondřej Kopřivové na „centrkurtu“ – prostředním z pěti kurtů – hráli potřetí za sebou na mezinárodním mistrovství s rakouským párem Daniel Grassmück a Roman Zirnwald. Ondřej zápas hodnotil kriticky, litoval především velkého množství nevynucených chyb ve druhém setu. Z pohledu českých bratrů byl zápas zapsán 14:21 a 11:21.

Nám (Josef Rubáš – Jaroslav Sobota) se nedařilo o nic lépe. V prvním setu jsme zjistili, že Zvonimir Durkinjak a Zvonimir Hoelbling jsou velmi dobří. Po druhém setu bych si dovolil tvrdit, že jsou „jen“ dobří. Každopádně po porážce 4:21 – kdo dá víc? – a 17:21 od Zvonimirů českým párům ve čtyřhře mužů odzvonilo.

Dívky si vedly o něco lépe. Martina Benešová a Hana Kollarová sebraly čínské dvojici Yali Chen a Xi Zhang první set poměrem 21:16, další dva však bohužel skončily stejným poměrem 11:21.

Obrázek

Monika Erbenová a Martina Vacková dokonce sahaly po vítězství, když se švýcarským párem Sanya Herzig – Nicole Schaller nezvládly koncovku prvního setu (20:22), následně s přehledem zvládly druhý set (21:13) a ve třetím setu už jen dotahovaly švýcarský náskok. Nakonec marně (15:21).

Při porážce Lucie Grimmové a Petry Pilařové s dánsko- maďarskou dvojicí Laerke Sorensen – Orlosya Varga 17:21 a 18:21 zbývalo věřit už jen královéhradeckému deblu Alžběta Bášová – Šárka Křížková, že potvrdí roli favoritem a kyperskou dvojici Dometla Ioannu – Stella Knekna porazí. V klidu a pohodě – 21:14 a 21:9.

Jen jedna výhra českých párů? Znovu se ukázalo, že ve čtyřhrách je nejen svět, ale i Evropa někde jinde. Bohužel.