logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

První liga: na západě dál vládne Vesec o skóre před Prosekem, do čela východní tabulky se vyhoupla Dobruška

Druhé kolo má po víkendu za sebou i druhá nejvyšší soutěž družstev, první liga. Ve východní skupině se do čela tabulky dostala Dobruška, na západě dál povede Vesec jen o skóre před Prosekem.

Všechny výpočty a pořadí v tabulkách jsou pouze provizorní, zápisy z utkání podléhají nyní kontrole STK.

V obou skupinách pomalu začíná krystalizovat čtveřice týmů, které si to rozdají v jarním play off o medaile. Do finálního účtování bojů v základních skupinách zbývá jedno kolo, které je na programu 18. - 19. ledna.

Na východě vede s 13 body Dobruška, která o víkendu zaznamenala výhru nad Českým Těšínem a remízu s Orlovou. Právě Orlová zatím uzavírá nejlepší čtveřici s 10 body. Mezi tyto dva týmy se vkliňují na druhém místě Klimkovice B (12 bodů, o víkendu prohra a remíza) a Kladno. Tomu víkend enormně "sednul" a po dvou výhrách jsou Středočeši třetí s 11 body.
TJ Sokol Dobruška, aktuálně vedoucí tým východní skupiny. 

Čtveřice pro play out pak vypadá takto: Pardubice a FSpS (shodně 9 bodů), Králův Dvůr a Český Těšín (8 bodů). Pořadí je to však pouze průběžné a ve východní skupině se po třetím kole ještě může leccos změnit.

To na západě je situace přehlednější, protože prvních pět týmů má před zbytkem výraznější náskok.

V čele tabulky by měl být po druhém kole opět Vesec, který má stejně jako Prosek 14 bodů. O pořadí v tabulce bude rozhodovat skóre, které by mělo zvýhodnit právě severočeský celek. Na třetím místě je Liberec, který byl v sobotu stoprocentní a má 12 bodů. O bod pozadu je béčko extraligové Plzně s 11 body, na účast v play off si ale stále může brousit zuby i Astra, která má bodů deset.

Nejvíce bodů, 14, zatím v první lize nasbíral TJ Slovan Vesec, který vládne západu. Foto: oddílový Facebook.

Další týmy to budou mít už složitější, Hamr na šestém místě získal zatím bodů sedm, Meteor B s Křemží jsou po dvou kolech na šesti bodech a jistí zadní pozice tabulky.

Výsledky 1. ligy: skupina východ, skupina západ

Ještě jednou zdůrazňujeme, že jde pouze o neoficiální výsledky a finální schválená tabulka se může lišit.

Příští kolo se odehraje o stejném víkendu jako extraliga, tedy 18. - 19. ledna 2020.

 

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading