logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rok před olympiádou se v Tokiu předvedli Momota i Yamaguchi, Gideon a Sukamuljo slaví potřetí po sobě

Další prověrkou před srpnovým mistrovstvím světa v Basileji bylo v neděli skončené Japan Open. Co turnaj kategorie BWF World Tour Super 750 v Tokiu ukázal?

Předně to, že Japonci jsou připraveni na další zásadní turnaj, kde by měli potvrdit svou dominanci světovému badmintonu. Přesně za rok pak na stejném místě začnou olympijské hry, kde by jejich forma měla eskalovat.

Na domácí půdě se radoval obhájce světového titulu Kento Momota, jenž ve finále dvouhry mužů porazil Indonésana Joatana Christieho 21:16 a 21:13, druhé zlato během týdne získala ve dvouhře žen Akane Yamaguchi. Ta zdolala krajanku Nozomi Okuharu 21:13 a 21:15 a bude na MS největší favoritkou.

V dámské čtyřhře, kde je zlato pro Japonsko už skoro povinností a možnost jej získat mají zpravidla 3-4 páry z této země, se tentokrát překvapivě radovala Jižní Korea. So Yeong Kim a Hee Yong Kong deklasovaly loňské mistryně světa Mayu Matsumoto a Wakana Nagaharu dvakrát 21:12.
Marcus Fernaldi Gideon a Kevin Sanjaya Sukamuljo. Foto: Badmintonphoto.

Smíšená čtyřhra patřila mladému čínskému páru Wang Yilyu, Huang Dongping, světovým dvojkám. Ti využili brzkého vypadnutí světového páru číslo 1, krajanů Zhenga a Huang, a dokráčeli si pro zlato. Ve finále jim Indonésané Praveen Jordan a Melati Daewa Oktavianti vzali 17 a 16 bodů.

Turnaj zakončila mužská čtyřhra a je poměrně unikátní, že se ve finále sešla stejná společnost jako před týdnem v Indonésii. Marcus Fernaldi Gideon a Kevin Sanjaya Sukamuljo i tentokrát vyzráli na starší kolegy Hendru Setiawana a Mohammada Ahsana, i když ve druhém setu museli čelit dvěma setbolům. Nakonec 21:18 a 23:21.

Indonéské světové jedničky si na Japan Open připsaly třetí titul po sobě!

Kolotoč turnajů BWF World Tour pokračuje příští týden Thailand Open v Bangkoku.

Výsledky turnaje najdete zde.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading