logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

V Orlové se koná Czech Junior již po čtyřiadvacáté.

Rozcestník na tento týden: Czech Junior v Orlové, silné Irsko, honba za body v Kamerunu a Surinamu

Čeští badmintonisté se opět rozlétli po světě, hrají na třech kontinentech. Vše podstatné, abyste se zorientovali v tomto nabitém turnajovém týdnu, najdete v našem přehledu.
 
Nejvíce zraků bude paradoxně upřeno na domácí scénu. V Orlové se totiž od pátku do neděle koná další, už čtyřiadvacátý ročník mezinárodního mistrovství ČR juniorů. Turnaj Czech Junior přilákal nejlepší české hráče a kvalitní zahraniční konkurenci včetně Anglie, Německa či Ukrajiny.

Rozlosování Czech Junior najdete zde.
 
Sledujte i turnajový web.
 
Ve chvíli, kdy junioři vyběhnou na kurty v Orlové, už budou mít za sebou tři herní dny dospělí účastníci Suriname International v Paramaribu. Nechybí mezi nimi ani aktuální žebříčkové dvojky v obou dvouhrách Adam Mendrek a Tereza Švábíková.

Výsledky Suriname International zde.
Adam Mendrek s Terezou Švábíkovou hrají tento týden v Surinamu. Autor: Badmintonphoto.
 
Pokud jste čekali, že i obě jedničky se potkají na stejném kolbišti, mýlili jste se. Milan Ludík (aktuálně 109. na světě) pokouší své štěstí v Yaoundé na Cameroon International.* Kateřina Tomalová pak bude chtít vylepšit svou současnou 131. pozici na silně obsazeném Irish Open v Dublinu. Ostrovní podzim si užijí také Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem.
 
Nesmíme zapomenout ale ani na další dva mládežnické turnaje Slovak Youth, které se konají v Trenčíně opět za hojné účasti českých hráčů. Tentokrát se o cenné plaketky a mezinárodní zkušenosti budou prát badmintonisté v kategoriích U13 a U17.
 
Držte palce na všech frontách!
 
P. S.: Bez účasti Čechů se pak koná i klání nejvyšší světové úrovně Hong Kong Open, které můžete živě sledovat například zde.

* Aktualizace k 13. 11.: Milan Ludík se bohužel ze zdravotních důvodů musel odhlásit z turnaje Cameroon International. Přejeme brzký návrat na kurty!

 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading