logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Pavlem Floriánem: Cítím se dobře a na turnaj se těším. Favoritem ale bude soupeř.

Rozhovor s Pavlem Floriánem před mistrovstvím Evropy jednotlivců.
 

 
Jak jsi spokojen s prvními třemi měsíci roku 2012?
Jak v čem. Mrzí mne, že jsem nemohl startovat na domácím MČR, ani pomoci družstvu Odense v boji o postup do 1. divize v závěrečné části ligy. Vyléčil jsem si ale bolavý úpon na stehně a v květnu operované koleno mě taky bolí zase o něco méně.
 
Dlouho jsi laboroval se zraněným stehenním svalem. Už jsi fit?
Téměř dva měsíce. Od půlky ledna do půlky března. Teď už je to, pevně doufám, za mnou.
 
Tvá forma je zahalena tajemstvím. Znáš ji sám?
Dvouměsíční tréninkový výpadek, navíc vlastně dvakrát během deseti měsíců, nikomu nepřeju. Cítím se ale dobře, na turnaj se těším.
 
Mistrovství Evropy bude tvým prvním velkým singlovým turnajem. Jak se na něj těšíš? 
Moc. Před 4 lety v Herningu jsem skončil jako první náhradník, a tak si to teď chci o to víc užít.
 
Jak se na mistrovství připravuješ? Jak třeba vypadá tvůj jeden trénink a tréninkový týden?
Trénuji v průměru dvojfázově. 1x badminton, 1x fyzický trénink, teď blíže před mistrovstvím dáváme více badmintonu. K tomu ale dělám hodně kompenzačních cviků (bosu, flowin) a samozřejmě chodím do bazénu, do páry, na masáže...
 
V jaké intenzitě se připravuješ a jaká herní cvičení jsou pro tvůj trénink charakteristická?
Trénink přizpůsobujeme s mým trenérem Radkem Votavou tomu, jak se aktuálně cítím. Přece jen se snažíme brát ohled na to, aby se mi svalové problémy nevrátily. I tak je ale intenzita slušná. Velký prostor dostávají cvičení dva na jednoho, nebo individuální tréninky právě s Radkem.
 
Na mistrovství Evropy pojede z České republiky řada hráčů, například pět mužů. Pokud vím, budou se připravovat odděleně. Není to škoda, nemohli byste si trochu vyhovět, trénovat spolu a zlepšit tak výkonnost každého z vás?
Může na to být i druhý pohled, a sice ten, že se my Češi dokážeme prosazovat jako individuality. Kdo ví, možná se dokážeme prosadit právě proto.
 
Postoupit do druhé kola by vzhledem k tvému postavení na mistrovství Evropy bylo úspěchem. Jaké jsou tvé cíle na mistrovství Evropy?
V první řadě zůstat zdráv, abych mohl pokračovat v rozjeté přípravě bez omezení. Los není z těch úplně nejtěžších, mohl jsem dostat za soupeře třeba Gadeho, Jørgensena a podobné borce, ale lehký rozhodně není, ba naopak. Jasným favoritem bude Portugalec Martins. Kolem v pavouku je plno lehčích soupeřů.
 
Výsledek ve velké míře ovlivnil los. Kdyby sis mohl vybrat, s kým z evropských hráčů by sis chtěla zahrát a komu se naopak vyhnout?
Jak jsem již zmínil, budu hrát s Portugalcem Pedro Martinsem. To není lehký los.
Zážitkem by bylo nastoupit třeba proti Peteru Gademu, na jeho zřejmě posledním ME, ale v době, kdy se „dávám dohromady“, je to takhle asi přece jen lepší.
 
Koho považuješ za favorita mistrovství ve dvouhře?
Všechny čtyři Dány, překvapit může Angličan Ouseph.
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading