logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Prezentace kondičního trenéra Václava Kaina.

Setkání trenérů v Nymburce: Jaká bude naše reprezentace?

Reprezentace v letech 2019 a 2020. To bylo hlavní téma diskuzního setkání, kterého se 19. března v Nymburce zúčastnilo 16 trenérů našich reprezentantů. Oproti očekávanému tříhodinovému programu se nakonec setkání protáhlo téměř na pět hodin. Bylo o čem povídat!
 
"Diskuze s trenéry, kteří připravují naše reprezentanty, byla jedna z našich priorit první části roku 2019. V českém badmintonu potřebujeme umět komunikovat, hledat cesty ke vzájemné spolupráci. Za TMK a vedení reprezentace zaznělo mnoho důležitých informací a výzev, od trenérů hráčů jsme k dílčím tématům opakovaně dostávali zpětnou vazbu," vysvětluje předseda TMK Josef Rubáš.
 
Po úvodním uvítání účastníků následovaly jednotlivé prezentace:
 
1) Obecně k reprezentaci v letech 2019 a 2020, především k reprezentaci dospělých (Josef Rubáš, předseda TMK)
2) Juniorská reprezentace U19 v letech 2019 a 2020 (Michal Turoň, hlavní trenér U19)
3) Juniorská reprezentace U17, priority v roce 2019 (Tomasz Mendrek, hlavní trenér U17)
4) Projekt Talent Teamu a MEJ U15 2020 (Tomáš Krajča, hlavní trenér TT)
5) Kondiční příprava - praktické zkušenosti po prvním půlroce práce (Václav Kain, kondiční trenér ČBaS)
Setkání TMK ČBaS a vedení reprezentací s trenéry v Nymburce.
 
V průběhu každé prezentace došlo na dotazy a upřesnění témat. Diskuze se vedla například k průběhu realizace centralizované přípravy, přístupu našich nejlepší hráčů k reprezentaci nebo k přetěžování juniorských hráčů.
 
"Jsme rádi, když k naší téměř dvouleté činnosti slyšíme slova respektu a uznání, ale stejně tak nemáme problém s tím, když kdokoliv přijde s kritikou a navrhne věcně lepší řešení. Pokud někdo má potřebné informace a řešení problému, musíme takovou diskuzi jen ocenit. I během našeho setkání takových připomínek několik zaznělo. Na závěr ještě jednou děkuji všem trenérům za účast a jsem rád, že mi jejich ohlasy potvrdily, že setkání bylo v mnohém prospěšné," uzavírá Rubáš.

TMK ČBaS
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading