Toto je starý web.

Kristína Ludíková poráží Renu Wang 21:18 a 21:9. Sledovali jsme online!

Jako první z českých reprezentantů se na mistrovství světa představí jednadvacetiletá Kristína Ludíková.  V duelu s Američankou Renou Wang je díky lepšímu postavení na světovém žebříčku mírnou favoritkou.

13:30 Utkání bude zahájeno o něco později, dříve vyhlášené zápasy ještě neskončily.

13:45 Kristína se na kurt dostane nejdříve ve 14:00.

14:00 Kristína Ludíková (na snímku) zahajuje své utkání proti Reně Wang na kurtu č. 3. Ve své premiéře na světovém šampionátu neuspěla v roce 2007 s Němkou Juliane Schenk, loni podlehla Singapurčance Aiying Xing. Vyjde to dotřetice?

Kristína Ludíková (58. místo na světovém žebříčku) vs. Rena Wang (USA, 80. místo) 21:18 a 21:9

1:1 Wang vedla, Ludíková ale ostrou smečí srovnala.

3:4 Obě hráčky se střídají ve vedení. Mírně navrch má zatím o půl hlavy menší Američanka.

5:4 Česká jednička znovu ve vedení.

6:6 Ani jedné badmintonistce se nedaří vypracovat větší náskok. Kristína je herně aktivnější.

7:7 Třetí vítězná smeč v utkání a naše hráčka opět srovnává.

10:8 Dvoubodový trhák!

11:8 A vzápětí další bod. Do přestávky jde Kristína Ludíková s uklidňujím tříbodovým náskokem.

11:9 První bod po přestávce patří ale soupeřce.

13:9 Hraje se rychlý zápas, české hráčce body přibývají rychleji.

14:11 Letošní mistryně republiky ve dvouhře drží tříbodový náskok.

15:12 Stále o tři, jen blíže zisku prvního setu.

16:13 A další ofenzivou získaný bod.

17:13 Stejný recept, další bod.

18:14 Wang zastavuje bodovou šňůru Ludíkové.

18:18 Na vedlejším kurtu bouřlivě slaví svou výhru v téměř hodinovém zápase Estonec Raul Must. Ale Kristíně se výhra v setu vzdaluje. Je srovnáno!

19:18 Důležitý bod. Pětibodový zisk soupeřky zastaven.

20:18 Dva setboly!

Kristína Ludíková získává první set za 16 minut poměrem 21:18!

1:1 Věřme, že Kristínu Ludíkovou zisk prvního setu na mistrovství světa uklidnil.

4:1 Přání je otcem myšlenky. Naší hráčce se v úvodu druhého setu velmi daří!

5:2 Na pět bodů v řadě reaguje Američanka zintenzivněným pohybem.

6:5 A přibližuje se na jediný bod.

8:6 Pohyblivá Wang stále na dobře hrající Ludíkovou ztrácí.

11:6 Naše hráčka se při útočné hře cítí jako ryba ve vodě!

12:6 Hned po přestávce přichází další úspěšná smeč. Splní nám zlatá rybka Kristína tři přání, vyhraje první set, druhý set a postoupí do druhého kola?

14:7 Kristína Ludíková stále drží soupeřku na polovině svých bodů!

16:8 Pět bodů od postupu do druhé kola!

17:8 Američanka se zdá být vývojem hry frustrovaná, kazí lehké míče.

18:8 Po půlhodině hry ještě naše reprezentantka stupňuje tempo.

19:8 Jednoznačně nejlepší část hry české singlistky. Ze stavu 7:6 až na 19:8!

19:9 Kosmetické zkorigování výsledku ze strany Wang. Kristína byla blízko mečbolu.

20:9 Jedenáct mečbolů!

Kristína Ludíková využívá svůj první mečbol, po třitřiceti minutách vítězí nad Američankou Renou Wang 21:18 a 21:9 a poprvé v kariéře postupuje do druhého kola na mistrovství světa. Napodobuje tak svůj výkon z olympijských her a postupuje mezi nejlepších 32 hráček světa!