Toto je starý web.

Sledujeme utkání o postup do čtvrtfinále: Světovou čtyřku poslala domů Němka Schenk!

Zpravodajství ze čtvrtého hracího dne mistrovství světa:

12:00 - V pravé poledne našeho času nastupuje na kurt č. 1 muž č. 1 světového badmintonu, Malajec Lee Chong Wei proti devátému nasazenému Korejci, přemožiteli Lin Dana na loňském šampionátu, Sung Hwan Parkovi.

12:30 - Až v koncovce podlehla v prvním setu osmnáctiletá Carolina Marin sedmé nasazené Shao Chieh Cheng 18:21. Dánský mixový pár Laybourn - Rytter Juhl, dvanáctí nasazení, vítězí v prvním setu nad sedmými nasazenými Thaj-wanci Chen - Cheng 21:15.

12:37 - Lee Chong Wei nedal Korejci Parkovi sebemenší šanci na výhru. Po výhře 21:10 a 21:5 postupuje světová jednička do čtvrtfinále.

12:55 - 42 minut bojovala mladičká Španělka o postup mezi nejlepších osm žen mistrovství; sedmé nasazené Tchaj-wance Cheng podlehla 18:21 a 17:21.

13:09 - Další Evropané z kola ven. Černého Petra si tentokrát vytáhl dánský pár Laybourn - Rytter Juhl, když ve třech setech podlehl favorizovaným reprezentantům Tchaj-wanu. Sláva mistrů světa z roku 2009 je nejspíš nenávratně ztracena. Navíc si Thomas Laybourn ze zápasů odnáší dva suvenýry - roztřískanou raketu a žlutou kartu.

13:15 - Hlediště sleduje boj na centrálním kurtu, kde se Chris Adcock s partnerkou Imogen Bankier pokouší zatáhnout patnácté nasazené Japonce Ikeda - Shiota do třetího setu. V souboji leváků Lin vs. Lee se korejský reprezentant snaží o překvapení turnaje. Lin Dan má však opět navrch.

13:47 - Sen domácího páru Adcock - Bankier pokračuje. Po vyřazení osmmého páru mistrovství, dnes poslali balit kufry také patnácté nasazené Japonce po výsledku 17:21, 21:15 a 21:16. Dnes první vítězství Evropanů!

13:55 - Hongyan Pi, drobná reprezentantka Francie, si výsledkem 21:18 a 21:14 zajistila místo v pátečním čtvrtfinále. Hlavní ambasadorka Solibad už vyřadila dvě nasazené asijské soupeřky. Druhý bod pro Evropu!

14:00 - Všechny čtyři kurty zaplnili hráči evropské školy badmintonu. Dánský mixový pár, v soutěži pátý nasazený, Joachim Fischer Nielsen - Christinna Pedersen, rozjel boj proti Indům Valiyaveetil - Gutta ve velkém stylu, v prvním setu se ujal vedení 13:1!

15:00 - Šestnáctý dánský pár Conrad-Petersen - Rasmussen sundal ve třech setech a v přímém přenosu osmé nasazené Indonésany Chandra - Gunawan a po výsledku 22:20, 13:21 a 21:18 letěly rakety až pod strop Wembley Arény.

15:18 - Dán Hans-Kristian Vittinghus, 22. hráč světového žebříčku, ve dvou setech jasně přehrál Zi Liang Dereka Wonga ze Singapuru a jistě by souhlasil s větou, že tak dosáhl nejlepšího výsledku ve své sportovní kariéře.

15:20 - Hodinu a tři minuty bojovali někdejší světové jedničky z Polska - Robert Mateusiak a Nadiezda Zieba - se čtvrtými nasazenými Číňany Jiaming - Tian. Bohužel se k rozrůstající se skupině evropských čtvrtfinalistů nepřipojí.

15:50 - V Londýně od rána prší, možná to je hlavní důvod, proč se badmintonový stánek zase více zaplnil.

15:55 - Na třech kurtech se rozhostila japonská chvilka tiché badmintonové poezie. Na televizní kurt však jako tajfun vlétla světová jednička Wang Shixian. Nadanou thajskou teenagerku Porntip Buranaprasertsuk vyprovodila nekomprimisním čínským drilem v prvním setu skórem 21:7.

16:10 - Dva zápasy na mistrovství světa, dva tříseťáky. Jedničky čtyřhry mužů Cai - Fu svou formou zatím příliš nepřesvědčují. Podaří se dvojici Kawamae - Sato (12., Japonsko) poslat Číňany domů hned ve 3. kole?

17:05 - Sho Sasaki (11., Japonsko) a Du Pengyu (8., Čína) hrají velice vyrovnanou partii. Také na televizním kurtu míří utkání mezi Peterem Gadem (3., Dánsko) a Simonem Santosem (13., Indonésie) do rozhodujícího setu, Gade prohrává 17:11.

17:25 - Do Wembley Arény právě dorazil předseda Českého badmintonové svazu Zdeněk Musil. Stihl si tak ještě vychutnat dvouminutovou výměnu nejdelšího zápasu dne - čistě japonské čtyřhry žen trvající 96 minut! Turnajové trojky Maeda - Suetsuna potvrdily své nasazení výsledkem 18:21, 21:15 a 21:17.

17:37 - Gade po třech setech proti Indonésanovi Santosovi pokračuje v jízdě turnajovým pavoukem. Ostatně, podle předpokladů.

17:45 - Ajay Jayaram, vítěz posledního ročníku mezinárodního mistrovství ČR a 33. hráč světa, právě připravil úřadujícího mistra světa, Číňana Chen Jina o první set poměrem 21:18!

18:35 - Chen Jin po hodině a třech minutách své nasazení obhájil. Stejně jako včera předvedl čínské zavření kurtu.

18:40 - Ovšem co se na prolomení čínské zdi nepovedlo Jayaramovi, to vynahradili Japonec Sho Sasaki, který ve třech setech porazil osmého nasazeného Du Pengyua, a Němka Juliane Schenk, která poslala domů čtvrtou nasazenou Jiang Yanjiao po výsledku 21:14, 7:21 a 21:17 a hodině hry! Pár minut zabralo také obligátní Julianino obstříknutí - tentokrát kolene. Čím to, že v prvním i třetím setu běhala po kurtu jako laňka?

19:50 - Ruskému páru Sorokina - Vislova (10.) ani dánskému páru Pedersen - Rytter Juhl (14.) se nepodařilo zaskočit favoritky obou duelů, čtvrté nasazené Japonky Fujii - Kakiiwa, resp. páté nasazené Číňanky Tian Qing - Zhao Yunlei. Další dvě evropské naděje pohasly.

21:05 - Nezastavitelný Guatemalec Kevin Cordon výhru s trenérem završil v emotivně velmi silném objetí. Španěla Abiana po 71 minutách porazil po výsledku 21:19, 19:21 a 21:17.

21:15 - Desátí nasazení Thaj-wanci Fang - Lee zakončili svou turnajovou cestu proti nenasazeným Číňanům Hong - Shen odpískanou chybou na podání.

21:30 - Thajka Inthanon Ratchanok (11.) i Bulharka Petya Nedelcheva (12.) donutily druhou a třetí nasazenou Číňanku bojovat na tři sety. Rozhodující sety však shodně skončily propastným rozdílem.