logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Semifinálový blok jsme sledovali spolu se zaplněnou halou živě.

Ve 14 hodin odstartoval v Plzni blok semifinálových zápasů. Jako první se zaplněné hale představili protagonisté smíšené čtyřhry, následují čtyřhry mužů a žen a jako třešničku na dortu si diváci vychutnají semifinále dvouher.

14:30 Prvními finalisty se stali Jiří Provazník a Hana Milisová, když po 22 minutách vyřadili pár Stanislav Kohoutek - Hana Procházková. Posledně jmenovaná je pravděpodobně jediná sekretářka badmintonového svazu v Evropě, která si z národního mistrovství odveze dvě medaile z deblových disciplín.

14:40 Publikum s napětím sleduje druhé semifinále smíšené čtyřhry, ke kterému nastoupily páry Jakub Bitman - Alžběta Bášová a Pavel Drančák - Hana Kollarová. Obhájci titulu, kteří se jako jediní v republice věnují mixu na mezinárodní úrovni, jdou tvrdě za vítězstvím.

15:15 Hraje se na dvou kurtech, k vidění jsou v akci na modrých kobercích i na empajrech jen ženy a dívky. Emoce vzbuzuje Lucie Havlová, za kterou v zápase proti favoritkám Bášová - Gavnholt stojí dobře polovina diváků.

15:20 Čtyři setboly si na Bášovou a Gavnholt vypracoval pár Havlová - Procházková. A druhý z nich úspěšně proměnily! Horní polovina pavouka ženské čtyřhry je pořádně nadupaná.

15:25 Po vyrovnaném boji postoupil do nedělního finále pár Šárka Křížková - Kateřina Tomalová. Po dopadu posledního míčku do těsného autu odhodily dívky oděné celé v černém rakety a radostně se objaly. 

15:32 Až sedmý mečbol proměnila dvojice Havlová - Procházková na cestě do finále. Domácí hvězda Lucie Havlová křičí halou "sááá".

16:10 Turnajové jedničky Josef Rubáš a Jaroslav Sobota přehráli ve dvou setech bratry Kopřivovy. Ač první nasazení, postup se čekal spíše od Tomáše a Ondřeje, kteří se až donedávna věnovali čtyřhře na vrcholové úrovni. Druhými finalisty se podle očekávání stali Pavel Drančák a Jiří Provazník. 

16:20 Právě odstartoval souboj českokrumlovských odchovankyň. Juniorka Lucie Černá vede po prvních minutách nad zkušenou Martinou Benešovou 3:1.

16:30 Kristína Gavnholt hladce postoupila do nedělního finále, bronzovou medaili vybojovala Hana Milisová.

16:55 Petr Koukal si do Plzně přivezl početný "zelený" fanklub. Po výhře v setu prvním však ve druhém dějství vede mladý talent Milan Ludík nad českou jedničkou 10:4.

17:00 Po třech setech a 42 minutách plných pěkného badmintonu se do finále dvouhry žen opět po roce probojovala Martina Benešová. Její francouzští příznivci v tričku s nápisem MARTINA šílí radostí. Absolutorium však za předvedený výkon a zisk bronzové medaile patří čerstvě osmnáctileté Lucii Černé.

17:06 Koukal vs. Ludík 1:1 na sety. Ve druhém setu zvítězil devatenáctiletý Milan Ludík 21:15! 

17:22 Ve třetím setu řekl Koukal rozletu Milana Ludíka jasné ne. Do finále se probojoval po výsledku 21:10, 15:21 a 21:12.

17:49 Po utkání v maratonském stylu se s vámi z haly loučíme výhrou Jana Frohlicha nad Lukášem Zevlem, kterému nikdo nemůže vyčítat, že do zápasu nedal vše.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading