logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Vítězky čtyřhry žen Kateřina Zuzáková a Lucie Krpatová. Foto: Petr Zuzák.

Slovak Junior ovládly Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou. Na Slovak Youth International zvítězila Lucie Krulová

Slovenský Trenčín v uplynulých dnech hostil dva mezinárodní juniorské turnaje najednou. Čeští hráči a hráčky na pomyslné stupně vítězů vystoupali hned několikrát. Přesněji řečeno dvanáctkrát!

Dejme tentokrát přednost těm mladším z nich. Téměř čtyři desítky našich mladých badmintonistů se zúčastnily turnaje kategorie do patnácti let Slovak Youth International, kde Češi získali celkem po jednom zlatu, jednom stříbru a sedmi bronzových medailích.
 
Nejdále turnajovými skupinami a později pavoukem dokráčela Lucie Krulová. Bez ztráty setu, i když se zkušeností při "infarktové" čtvrtfinálové koncovce 30:29, si po finálovém zápase s Maďarkou Petrou Hart (21:14 a 21:16) mohla s radostí dokráčet pro "zlaté" ocenění v podobě badmintonové plakety.
Medailistky dvouhry dívek - vlevo Lucie Skařupová, v modrém triku Lucie Krulová. Foto: Tomáš Krajča.
 
Druhou českou medailistkou byla ve dvouhře dívek deblová spoluhráčka Krulové Lucie Skařupová, jež skončila bronzová. Obě dívky pak přidaly do své sbírky ještě třetí místo ve čtyřhře.
 
Tato disciplína přinesla navíc ještě další dvě cenná umístění. Třetí místo díky Tereze Pavelkové a Nele Veverkové a stříbrnou pozici zásluhou Vandy Sedláčkové a Ivany Treperové. Poslední dvě jmenované svedly třísetové finále s Ukrajinkami Yevheniiou Kantemyrovou a Aminou Lysenkovou 12:21, 21:12 a 13:21.
 
Čeští hráči a hráčky bodovali také ve smíšené čtyřhře a čtyřhře chlapců. O třetí místa se tak postaraly páry Adam Burget s Apolenou Bártovou, Vojtěch Havlíček s Barborou Kulhánkovou, Josef Cirók s Patrikem Hrazdírem a Aleš Foukal se Štěpánem Líbalem.

Medailistky čtyřhry dívek: vlevo Lucie Krulová s Lucií Skařupovou, ve žlutém Vanda Sedláčková s Ivanou Treperovou. Foto: Tomáš Krajča.

 
V kategorii do devatenácti let v rámci turnaje s názvem Slovak Junior čeští reprezentanti vybojovali kompletní sadu medailí.
 
Na nejvyšší stupínek vystoupaly turnajové trojky Kateřina Zuzáková s Lucii Krpatovou, které si ve finále dívčí čtyřhry poradily se slovenskými hráčkami Miou Tarcalovou a Lucií Vojtekovou 21:15 a 21:17.
 
"Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykly na rychlost míčů a velikost haly," hodnotí na úvod podmínky turnaje Lucie Krpatová a zároveň dodává:
 
"Nejtěžším zápasem pro nás bylo čtvrtfinále proti španělskému páru. Do zápasu nastoupily Španělky s větší agresivitou, díky které vyhrály první set. Druhý set jsme začaly více útočit a dohrály jsme zápas k vítěznému konci. Útočnou hrou jsme pak zvládly semifinále i finále na dva sety."

Medailisté čtyřhry mužů - druhý a třetí zprava Jan Janoštík a Vít Kulíšek. Foto: Vít Kulíšek.
 
Druhé místo si ze Slovenska odváží pár Jan Janoštík, Vít Kulíšek. V česko-slovenském finále se po třech vyrovnaných setech mohli nakonec radovat naši východní sousedé Andrej Antoška s Jakubem Horákem, kteří porazili českou dvojici 18:21, 21:18 a 21:17.

"Ve finále bylo vidět, že nejsme sehraní, ale i tak jsme předvedli dobrý zápas. Jsem rád, že jsem se zvládnul koncentrovat na každé utkání po celou dobu turnaje," komentuje svůj výkon Vít Kulíšek.
 
Jan Janoštík si na konto připsal ještě jednu medaili, a to společně s Tallulah Van Coppenolle ve smíšené čtyřhře. V semifinále český pár nestačil na pozdější vítěze z Německa Matthiase Kicklitze s Thuc Phuong Nguyen (17:21 a 15:21).
 
Kompletní výsledky Slovak Youth International zde.
 
Kompletní výsledky Slovak Junior zde.
 

About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading