logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomáš Kopřiva - zatím na mistrovství pětkrát stříbrný.

Tomáš Kopřiva je stříbrný muž českého badmintonu. Stříbro z mistrovství republiky má už ze smíšené čtyřhry, ze čtyřhry a ze dvouhry. Loni se dostal do obou finálových zápasů. Ve čtyřhře potřetí za sebou spolu se svým bratrem ve finále neuspěli, ve dvouhře to byla premiéra.

 
Tomáši, stříbro je jistě cenný kov, ale zlato je zlato. Nejsi na něj třeba alergický? To by vysvětlovalo, proč se ti do vítězství na mistrovství republiky moc nechce. Kolikrát jsi vlastně skončil druhý? Mně to vyšlo na pět stříbrných, je to tak?
Máš pravdu, mám doma pět stříbrných ze všech možných disciplín. O žádné alergii nevím, ale pro jistotu si zajdu znovu na testy.
   
Na podzim jsi uhrál jeden výborný výsledek, když jsi porazil Inda Sridhara, někdejšího čtvrtfinalistu mistrovství světa. Ale také tě sužovala zranění. Už jsi fit?
Z vítězství nad Sridharem jsem měl radost, cítil jsem se herně dobře a těšil jsem se na novou sezónu. Pak ale přišlo nešťastné zranění, které mě na několik týdnů úplně vyřadilo. Tedy ne úplně, nebyl jsem s to se pohybovat po kurtu, a tak jsem nucenou  přestávku využil aspoň po kondiční stránce. Teď už se zase těším dobrému zdraví.
 
Jak probíhá tvá lednová příprava před mistrovstvím?
Probíhá standardně, větší část jsem strávil v domácích podmínkách, ale taky jsem využil nabídky zahraničního sparingu. Připravuji se teď ve španělském Alicante s nedávnou indonéskou čtyřkou Indrou Bagusem. Vstřebávám zde rychlost vynikajícího hráče světového formátu, což by mě mělo připravit na nadcházející turnaje.
 
Výborně hraješ dvouhru i čtyřhru, preferuješ nějakou disciplínu?
Výbornou hrou rozumím hráče do 15. místa světového žebříčku. Asi jsem se inspiroval u ukrajinských "univerzálů", kteří nerozlišují herní disciplíny, jen jednotlivé zápasy.
 
Koho řadíš k favoritům dvouhry mužů, můžeš stručně představit své tři největší rivaly?
Nemám, abych pravdu řekl, příliš přehled o současné výkonnosti mnohých účastníků, a tak se pro jistotu zdržím odpovědi.
 
Uspěje Petr Koukal popáté za sebou?  
Ne.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading