logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomáš Švejda pro Badminton Europe: "Mojí inspirací jsou Indonésané Sukamuljo a Setiawan"

V polovině března oslavil Tomáš Švejda osmnáctiny, před dvěma a půl měsíci druhý titul na MČR ve čtyřhře spolu s Jaromírem Janáčkem. Nyní během nouzového stavu Švejda promluvil pro web Badminton Europe.

"Hodně se toho za poslední dva roky změnilo a nedokáži vybrat jen jeden moment. Ale téměř přesně před dvěma lety jsme se s Jaromírem Janáčkem a trenérem Radkem Votavou zaměřili výhradně na čtyřhru. Pro mne to přineslo i logické rozhodnutí soustředit se jen na seniorskou kategorii, i když jsem věkem ještě junior. Už teď vidím, jakou cestu mi toto rozhodnutí v dospělém badmintonu otevřelo," říká na webu BEC Švejda.

Spolu s Janáčkem se na "zamrzlém" světovém žebříčku mužské čtyřhry nacházejí jako české jedničky na 74. místě a stejně jako všichni reprezentanti všech zemí čekají na rozhodnutí BWF a dalších orgánů, kdy budou spuštěny kvůli pandemii zastavené mezinárodní turnaje.

Švejda dále v článku mluví o tom, jak si váží kvalifikace na loňské Evropské hry v Minsku a mistrovství světa v Basileji, vzpomíná na přípravu v indonéském klubu PB Jaya Raya a zmiňuje i své největší vzory. Jsou jimi indonéští deblisté Kevin Sanjaya Sukamuljo a Hendra Setiawan. "Je úžasné sledovat jejich uvolněnost, rychlost a kreativitu," říká osmnáctiletý hráč.

Celý článek o Tomáši Švejdovi na webu Badminton Europe (v angličtině) čtěte zde.

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou na letošním MČR. Foto: Lenka Johánková.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading