logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Steffen Rasmussen. Autor: Badmintonphoto.

Trenérský workshop se Steffenem Rasmussenem byl naplněn v rekordním čase, k dispozici bude video záznam

Už v pátek 29. listopadu se v Praze v Badminton Aréně Skalka sejde dvacítka českých trenérů, aby vyslechla rady od špičkového hráče a trenéra Steffena Rasmussena z Dánska.

Workshop je určen především trenérům pracujícím s dětmi a mládeží. Účast je vhodná pro kouče na regionální a klubové úrovni i jejich asistenty.

Osmadvacetiletého Dána Steffena Rasmussena jsme jako hráče i trenéra představili v rozhovoru během loňské extraligové sezóny.

Steffen Rasmussen povede v Praze trenérský workshop. Autor: Badmintonphoto.


"Jsme rádi za obrovský zájem o toto školení. Kapacita 20 trenérů byla naplněna během necelých dvanácti hodin, což je velmi pravděpodobně rekord," říká vedoucí sportovního úseku ČBaS Pavel Florián.

Program workshopu bude oproti propozicím lehce upraven. Steffen Rasmussen, jenž vedl podobné semináře v Česku už v minulosti a předával své zkušenosti i našim juniorským reprezentantům, se tentokrát zaměří hlavně na správné provedení všech úderů.

"V duchu toho, co TMK avizovala, vezme Steffen vždy jeden úder a rozebere ho od A do Z. To znamená, že s účastníky projde začátek pohybu, přibližovací kroky, provedení úderu samotného, kroky návratové a zařazení úderu do herního kontextu v taktických cvičeních," vysvětluje Florián.
Rasmussen ještě jako aktivní hráč na mezinárodní scéně. Autor: Badmintonphoto.

TMK bude z části semináře pořizovat videozáznam, který bude následně dostupný v aplikaci XPS a na webu BadCoach.cz.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading