logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Hana Musilová s Poulem-Erikem Høyerem, prezidentem BWF.

'Trojjediná' Hana Musilová: Smyslem mých funkcí pro svaz je zajistit kvalitní podporu všem činnostem

Hana Musilová na sekretariátu Českého badmintonového svazu od září plní trojjedinou roli: generální sekretářky, svazové ekonomky i členky STK. Jak vše zvládá, co ji baví nejvíce? Čtěte v našem předvánočním rozhovoru.

Hanko, jak důležitou roli hraje ve tvém životě badminton? Co pro tebe znamená dnes?
Badminton hraje v mém životě roli opravdu důležitou. V jednu dobu to byl pro mne sport č. 1 (přešla jsem k němu z tenisu), strávila jsem v jeho přítomnosti v podstatě celé mládí a moc ráda na ty časy vzpomínám. Díky badmintonu jsem poznala kamarády, o kterých si troufnu tvrdit, že jsou opravdu na celý život, a také jsem díky badmintonu poznala manžela, u kterého doufám, že je na celý život… (úsměv).

Přála bych svému synovi, aby i jemu jednou nějaký sport přinesl to, co mě badminton. Dnes pro mne badminton znamená především práci a nervování se. To ale vím, že tak dříve či později nemusí být.

Jak by ses představila jako hráčka? Kterých svých úspěchů si nejvíce vážíš?
Jsem původem z klubu, který se na badmintonové mapě těžko hledá. Je to SK Dobrá Voda u Českých Budějovic a pamatuji si doby, kdy se hráči vždy smáli, když mě pořadatelé vyhlašovali. Později jsem začala trénovat v Českém Krumlově a nakonec skončila v Praze. Byla jsem členkou juniorské i dospělé reprezentace, mám pár juniorských a jeden dospělý mistrovský titul.
 
Bohužel se nemohu pyšnit mnoha mistrovskými tituly či nějakým výrazným mezinárodním úspěchem, troufám si ale tvrdit, že každý můj deblový partner či manažer týmu, se kterým a za který jsem kdy hrála, by mohl říct, že jsem do každého zápasu dala vždy doslova vše.
Hana Musilová s Markétou Osičkovou na meetingu Badminton Europe.
 
Změnil se podle tebe badminton od doby, kdy jsi přestala hrát na závodní úrovni? Sleduješ současnou domácí či světovou scénu?
Myslím, že jako každý sport i badminton se neustále vyvíjí, konkurence roste a roste a je úžasné sledovat tu rychlost. Mám to štěstí, že mám manžela, který světový badminton neustále sleduje. Díky němu trávíme sobotní rodinná dopoledne třeba při sledování zápasů na světových sériích a rozebíráme kdo koho a čím přehrává. Dělám si z toho teď možná trochu legraci, ale mám tyhle badmintonové chvilky ráda.
 
Badminton je všeobecně hrozně krásný sport, bohužel na tu svou rychlost trochu doplácí např. špatnou snímatelností pro TV přenosy, kdy laik nedokáže úplně přesně postřehnout, co se na kurtu všechno děje. To je velká škoda.

Popiš, prosím, svou práci pro ČBaS.
V současnosti vykonávám funkci generálního sekretáře, svazového ekonoma a zároveň zajišťuju veškerou administrativu komise STK ČBaS. Jsem ta, co s vámi komunikuje při schvalování hostování, schvalování soupisek, zpracování výsledků, při vyúčtováních různých příspěvků či při jakémkoliv vašem dotazu týkajícího se svazového fungování.
 
Která z tvých funkcí ti je osobně nejblíže, co tě nejvíce baví? Je něco, co tě naopak štve?
V současnosti mě netěší bohužel žádná funkce, protože je toho opravdu hodně, ale tak to má asi v práci každý, když tlačí hordu úkolů před sebou a konec je v nedohlednu.
 
Jako sekretářka působíš teprve od září, jak náročné bylo převzít agendu po Hance Procházkové?
Předání sekretariátu proběhlo docela v pohodě. S Hankou jsme poslední dobou hodně spolupracovaly a věděly jsme, co která dělá - na sekretariátu jsem působila i v době Hančiny mateřské dovolené. I tak to byl v září, kdy jsem na sekretariát opět nastoupila, docela náraz, jelikož podzim a zima je období, kdy se funkcionář a sekretář v badmintonu prostě nezastaví. S Hankou jsme neustále v kontaktu a já jí touto cestou chci moc poděkovat.

Hana Musilová (vpravo) slaví svůj mistrovský titul ze čtyřhry žen v roce 2010. Vlevo Martina Benešová.

Je nějaká vize či cíl, který bys ve svých funkcích pro ČBaS chtěla splnit?
Myslím si, že smyslem všech funkcí, které pro ČBaS vykonávám, je zajistit kvalitní podporu všem svazovým činnostem. A o to se ze všech svých sil snažím.

Máš prostor tady v rozhovoru něco vzkázat badmintonové veřejnosti, co to bude? 
Chtěla bych vzkázat, že si moc vážím všech, kteří se badmintonu nějak věnují. Samozřejmě si vážím úsilí hráčů a z vlastní zkušenosti vím, jaká je badminton dřina. Od jisté doby jsem přešla spíše do sekce funkcionářské, tady vím, že většina z vás se badmintonu věnuje po večerech, nocích nebo volných víkendech, a je obdivuhodné, co děláte! Budiž Vám odměnou výsledky vašich hráčů, nové dětské smějící se tváře ve vašich klubech, spokojenost a radost hráčů absolvujících vámi uspořádaný turnaj.
 
Vzhledem k tomu, že rozhovor se mnou měl vyjít v říjnu, ale čas již mou vinou trochu pokročil, chtěla bych touto cestou vám všem popřát klidné prožití vánočních svátků v kruhu svých nejbližších, zejména svým kolegům přeji načerpání nových sil a při bilancování roku 2018 věřím, že většina z vás vyhodnotí chvíle strávené s badmintonem jako velmi pozitivní.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading