logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

V sobotu se můžeme těšit na tři české hráče ve čtvrtfinále dvouhry!

V sobotu dopoledne si čtvrtfinále dvouher zahrají tři stálice českého badmintonu. Petr Koukal, Jan Vondra a Kristína Ludíková nedali svým soupeřům naději pomyslet na úspěch!

Obrázek

Byly to tři zcela odlišné zápasy. Nejvíce se na výhru nadřel Petr Koukal, kterému Rakušan Michael Lahnsteiner nedovolil zavřít knihu zápasu tečkou za poslední větou.
 
Za stavu 20:15 první mečbol. Vzápětí druhý. Třetí. Čtvrtý. Za stavu 20:19 se Petr rozhodl zariskovat a „vletět do krátkého servisu“ svého soupeře. Risk je zisk, mečbol byl proměněn a Petr se může chystat na duel třetího kola se zatím velmi jistým Sune Gavnholtem.
 
Vytáhlý Dán ve druhém kole jasně ovládl kurt č. 2 v zápase s Tomášem Kopřivou. Sune se zápasem navzdory svému jménu nesunul, ale doslova letěl. Po výhře 21:7 a 21:11 nad Tomášem se zítra postaví Petrovi.
 
Jan Vondra „zacvičil“ s Indem Adityou Prakashem. Trenér indického hráče sice se stoickým klidem sledoval výkon svého svěřence, ale moc velkou radost z něj asi neměl. Jan zápasu jasně dominoval, nutil Adityu k chybám a po hladké výhře 21:7 a 21:9 je ve čtvrtfinále.
 
I Janovi hodí rukavici dánský sok. Soren Gravholt zvládl včera tři zápasy v kvalifikaci, dnes dva v hlavní soutěži – a doufejme, že to je už vše.
 
Kristína Ludíková dala zapomenout na „nejasnou zprávu z prvního kola“ – ve druhém kole s další německou soupeřkou, tentokrát Lisou Heidenreich už ani na chvíli nepolevila a po koncentrovaném výkonu a výsledku 21:12 a 21:18 postoupila do čtvrtfinále.
 
A soupeřka? Do třetice Němka, Carola Bott. Do třetice všeho dobrého?

 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading