logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Vizitka páru Joachim Fischer Nielsen - Christinna Pedersen.

Fotka, na které Joachim Fischer Nielsen a Christinna Pedersen stojí v tichém objetí, obletěla v sobotu svět. Dánská mixová dvojice se postarala o jednu z medailí pro Evropu. A rozhodně to byla ta nejdojemnější.

"Když jsme spolu před čtyřmi lety začali hrát, slíbili jsme si, že uděláme všechno proto, abychom získali medaili. Nastoupit po včerejším zklamání znovu na kurt byla ta nejtěžší věc, jakou jsme za ty čtyři společné roky museli udělat," hodnotila Christinna Pedersen psychický stav dánské dvojice před zápasem o bronzovou medaili.Dánové v sobotním utkání indonéskou dvojici Tontowi Ahmad - Liliyana Natsir absolutně udolali dvakrát 21:12.

Dánské oslavy, které následovaly po prvním proměněném mečbolu, byly obrovské. Joachim odhodil raketu i tričko do davu, zatímco Christinna jen stála s rukama na hlavě uprostřed kurtu a nasávala atmosféru. 

"Bylo to pro nás po včerejší porážce tak těžké," přiznal po zápase Fischer. "V noci jsem vůbec nespal a ráno jsem cítil, jak je mé tělo zničené. Ale před zápasem jsme si spolu i s našim trénerem Larsem Uhrem promluvili a rozhodli jsme se do tohoto zápasu o bronzovou medaili dát všechno, co v nás zbylo," doplnil třiařicetiletý Fischer. "Slíbila jsem Joachimovi, sobě samé i našemu trenérovi, že udělám všechno, co bude možné, abychom dnešní zápas vyhráli," potvrdila mentální taktiku dánského dua o sedm let mladší Pedersen.Pro Fischera je olympijská medaile úspěšným zakončením nelehkého období, ve kterém musel podstoupit dvě operace a související šestiměsíční rekonvalescenci. "Po celých šest měsíců, kdy jsem nemohl kvůli zranění trénovat, jsem cítil obrovskou podporu - od mé rodiny, trenéra a samozřejmě Christinny. A bez nich v těch nejtěžších okamžicích by dnešek vůbec nebyl možný," vyjádřil svůj vděk Fischer.

A jak vidí bronzoví medailisté svou společnou budoucnost? "Všechno záleží na těle tohohle starého chlapa, já jsem připravená pokračovat," prohlásila rezolutně usměvavá Pedersen. 

Joachim Fischer Nielsen

Datum narození: 23. 11. 1978
Věk: 33 let
Výška: 188cm
Ruka, kterou hraje: levá

Christinna Pedersen
Datum narození: 12. 5. 1986
Věk: 26 let
Výška: 178cm
Ruka, kterou hraje: pravá


 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading