logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Vizitka páru Valeria Sorokina - Nina Vislova: Nečekaný bronz.

Olympijské hry v Londýně budou pro české příznivce badmintonu památné z mnoha důvodů. Tím jedním z nich bude také fakt, že bronzovým medailistkám ve čtyřhře žen, Ruskám Valerii Sorokině a Nině Vislové, dopomohlo k účasti v Londýně vítězství na Mezinárodním mistrovství České republiky 2011 v Brně!Valeria Sorokina a Nina Vislova, trojnásobné mistryně Ruska ve čtyřhře žen, se poprvé vehementně přihlásily o cenné mezinárodní kovy na Mistrovství Evropy 2008, kde získaly bronz. O dva roky později v Manchestru se staly královnami ženského deblu. Titul mistryň Evropy získaly pro Rusko vůbec poprvé. V roce 2012 braly na dalším evropském šampionátu opět medaile za třetí místo.V sobotu 4. srpna 2012 přišel zářný vrchol jejich kariéry - vybojovaly bronzové medaile na olympijských hrách, a to jako vůbec první ruské badmintonistky v historii.

K samotné účasti ve vyřazovací fázi turnaje jim dopomohla diskvalifikace osmičky deblistek, které se provinily proti pravidlům badmintonu."Vyhrát olympijskou medaili je snem každého sportovce. My jsme to právě teď dokázaly, takže se můžeme postavit a být na sebe hrdé. Ano, každý říká, že jsme měly štěstí, ale my jsme na to štěstí byly připravené. Vybojovat tuhle medaili nás stálo mnoho úsilí a obětování," komentovala Ruský úspěch drobná blndýnka Vislova.

"Byl to strašně bláznivý týden. Tyhle vzlety a pády se nedají vyjádřit slovy. Do utkání jsme šly s vědomím, že tohle je naše šance získat olympijskou medaili, což je něco, o čem jsme před začátkem turnaje nemohly ani snít," doplnila zkušenější z dvojice Valeria Sorokina.Valeria Sorokina

Datum narození: 29. 3. 1984
Věk: 28 let
Výška: 170cm
Ruka, kterou hraje: pravá

Nina Vislova
Datum narození: 12. 5. 1986
Věk: 26 let
Výška: 178cm
Ruka, kterou hraje: levá 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading