logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Známe los českých hráčů na Mistrovství Evropy jednotlivců 2012!

Necelé dva týdny dělí české reprezentanty od jednoho z vrcholů letošní sezóny - Mistrovství Evropy jednotlivců 2012, na které odcestují do švédské Karlskrony. V krátkosti vám přinášíme aktuální informaci o losu našich reprezentantů, podrobné rozbory nabídneme v příštím týdnu.

Ve dvouhře mužů zasáhne do boje Petr Koukal a Pavel Florián. Českou jedničku čeká v 1. kole jistě hratelný soupeř, zrzavý Skot Kieran Merrilees, v případě úspěchu pak čtvrtý nasazený Němec Marc Zwiebler. Naneštěstí pro český badminton na sebe ve 2. kole pravděpodobně narazí Litevec Navickas a Estonec Must, což znamená jediné - posun světovým žebříčkem před Petra Koukala a komplikace v samotném závěru olympijské kvalifikace pro českého hráče. Pavel Florián bude čelit nejlepšímu Portugalci Pedru Martinsovi, což bude pro českokrumlovského hráče obrovskou výzvou.

Jednoduchý úkol před sebou nebude mít ani Kristína Gavnholt. V 1. kole dvouhry žen ji čeká Skotka Susan Egelstaff, v případě vítězství pravděpodobně Rakušanka Prutsch a ve 3. kole turnajová čtyřka Francouzka Hongyan Pi. Vcelku podobný, skotský a čtyřkový osud českých singlových jedniček, nezdá se vám?

Druhá z českých reprezentantek, Zuzana Pavelková, nastoupí proti Švýcarce Nicole Schaller a opět půjde o těžký souboj. Ostatně, hraje se přece mistrovství Evropy a jednoduché zápasy nejsou na pořadu dne!

Před bratry Kopřivovými se otevírá vidina 3. kola. To když je v úvodním utkání čeká rakouská dvojice Obernosterer - Zirnwald, překážka, která se dá zdolat, a v případném druhém zápase Finové Kaisti - Von Hertzen.

Šárka Křížková a Kateřina Tomalová vlétnou do evropského šampionátu ve velkém stylu - zahrají si proti úřadujícím mistryním Evropy, úřadujícím mezinárodním mistryním České republiky a druhým nasazeným Ruskám Sorokina - Vislova. Pro úplnost dodejme, že 1. kolo mají české deblistky volné.

Ve smíšené čtyřhře reprezentuje českou trikolóru pár Jakub Bitman - Alžběta Bášová. 1. kolo mají úřadující mistři republiky volné, ve 2. kole se utkají se švýcarským nebo nizozemským párem. Pokud uspějí, zahrají si za odměnu proti ruské dvojici Nikolaenko - Sorokina.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading