czechbadminton.cz

Oficiální partner

Adam Hobzik...

2 MÍČKY OD MEDAILE Z NEOFICIÁLNÍHO MISTROVSTVÍ EVROPY U17

Český reprezentant Adam Hobzik (Sokol Meteor Radotín) se probojoval mezi osm nejlepších na turnaji v německém Lübecku. V dramatickém čtvrtfinále prohrál s Dánem Nielsenem 2:3 na sety. Nejvíce vítězství včetně turnaje družstev patří Dánům.

Turnaj 6 zemí, které patří k badmintonově nejlepším v Evropě, považují jeho organizátoři za předzvěst zatím neexistujícího ME v této juniorské kategorii. Reprezentace Německa, Dánska, Anglie, Holandska, Švédska a Francie pořádají každoročně pro své hráče a pozvané jednotlivce z dalších zemí tento prestižní turnaj. Nabídku k účasti obdržel i český reprezentant Adam Hobzik, který v této sezóně při mezinárodních turnajích porazil i aktuálního mistra pořadatelského Německa Patricka Neubachera. Do turnaje byl nasazen jako hráč č.3-4, což svědčí i o určité vydobyté mezinárodní pozici. Po výhře v 1. kole nad Dánem Vittinghusem 3:1, uspěl i v boji o čtvrtfinále s Němcem Hauberem 3:0. Jeho čtvrtfinálový soupeř Dán Nielsen postoupil přes nejlepšího švédského hráče Holgerssona. Přes nadějný začátek zápasu a vedení našeho hráče Adama Hobzika 2:0 na sety, dánský hráč zdárně přestál i koncovku ve čtvrtém setu při stavu 5:5, kdy našeho hráče dělili od medaile pouhé 2 míče, a za značné podpory svých reprezentačních kolegů v hledišti dovedl zápas do vítězného konce. Dánští hráči se poté podělili o všechna místa na stupních vítězů.

V turnaji smíšených družstev hraných na 9 zápasů (2+2 dvouhry, 2+2 čtyřhry, 1 mix) potvrdili svojí dobrou formu Dánové. Stříbro získali Holanďané, bronz Anglie. Domácí favorizovaní reprezentanti neuspěli především v párových disciplínách a obsadili až 4. místo.
Pro český badminton je potěšitelné, že se mezi nejlepší evropské hráče mládežnických kategorií začínají prosazovat i naši hráči.

Umístění, kterého dosáhl Adam Hobzik v silné konkurenci evropských juniorských hráčů je jistě velkou motivací pro naše mladé hráče a současně ukazuje možnosti, že se i český badminton při systematické práci může prosadit i na evropské úrovni.

Vedle již zmíněného Adama Hobzika (Sokol Meteor Radotín) dosáhli v této věkové kategorii solidních mezinárodních úspěchů i další hráči jako např. Petr Koukal (BK Hořovice) a Martina Benešová (SK Balcar Český Krumlov). Individuelní péče o tyto hráče, podpořená činností nově zřízených sportovních center mládeže při ČBaS, tak přináší první hmatatelné výsledky.