czechbadminton.cz
Czech International 2002 
 
czechbadminton.cz
           
  Ladies' Doubles        
1 / 16 1 / 8 Quarter Final Semi Final Final
           
1 *11932 PERSSON Johanna SWE
51050 BERGBLOM Elin SWE
PERSSON Johanna
BERGBLOM Elin
     
   
2 BYE   PERSSON Johanna
BERGBLOM Elin
   
   
3 13562 SILVESTER Spela SLO
13555 SILVESTER Urska SLO
SILVESTER Spela
SILVESTER Urska
11:0, 11:1    
   
4 BYE     PERSSON Johanna
BERGBLOM Elin
 
   
5 50021 DESCAMPS Nathalie BEL
50300 HERRLE Corina GER
DESCAMPS Nathalie
HERRLE Corina
  11:0, 12:13, 11:4  
   
6 BYE   DESCAMPS Nathalie
HERRLE Corina
   
   
7 13515 KOZOVA Marketa CZE
10579 MATEJKOVA Zuzana CZE
DECELLE Amelie
EYMARD Elodie
13:12, 11:7    
   
8 11024 DECELLE Amelie FRA
11023 EYMARD Elodie FRA
11:9, 11:9     PERSSON Johanna
BERGBLOM Elin
   
9 *2709 STADNIKOVA Diana CZE
12792 ZABAVNIKOVA Gabriela SVK
STADNIKOVA Diana
ZABAVNIKOVA Gabriela
    11:3, 11:6
   
10 BYE   HOFFMANN Kathrin
MICHALOWSKY Katja
   
   
11 14933 HOFFMANN Kathrin GER
6856 MICHALOWSKY Katja GER
HOFFMANN Kathrin
MICHALOWSKY Katja
11:5, 11:9    
   
12 BYE     HOFFMANN Kathrin
MICHALOWSKY Katja
 
   
13 15006 HAGLEITNER Susanne AUT
6362 RIEDL Tina AUT
HAGLEITNER Susanne
RIEDL Tina
  11:5, 8:11, 13:11  
   
14 BYE   BROZOVA Eva
MILISOVA Hana
   
   
15 10063 BROZOVA Eva CZE
10065 MILISOVA Hana CZE
BROZOVA Eva
MILISOVA Hana
11:1, 11:0    
   
16 51031 GUZIK Dominika POL
51028 MATUSEWICZ Paulina POL
11:3, 11:9     PERSSON Johanna
BERGBLOM Elin
   
17 KOCOURKOVA Zuzana CZE
13950 KRIZKOVA Oavkla CZE
BOELTER Monja
NAWRATH Therese
    11:5, 11:8
   
18 14930 BOELTER Monja GER
14935 NAWRATH Therese GER
11:3, 11:2 BOELTER Monja
NAWRATH Therese
   
   
19 BYE BOBROVSKA Barbora
SLADEKOVA Eva
11:2, 11:7    
   
20 9652 BOBROVSKA Barbora SVK
11990 SLADEKOVA Eva SVK
    BOELTER Monja
NAWRATH Therese
 
   
21 51365 BIESBROUCK Elke BEL
51203 DESCAMPS Evy BEL
BIESBROUCK Elke
DESCAMPS Evy
  11:4, 11:1  
   
22 13948 BENESOVA Martina CZE
13952 KOLLAROVA Hana CZE
11:7, 11:4 BIESBROUCK Elke
DESCAMPS Evy
   
   
23 BYE FASTENBAUER Verena
PRUTSCH Simone
w.o.    
   
24 *7162 FASTENBAUER Verena AUT
10022 PRUTSCH Simone AUT
      KONON Olga
KOSTIOUTCHIK Nadezhda
   
25 6287 SLESZYNSKA Joanna POL
11072 WEGRZYN Angelika POL
SLESZYNSKA Joanna
WEGRZYN Angelika
    11:1, 11:3
   
26 51339 ALFREDSSON Lina SWE
15158 HANSSON Sophia SWE
11:2, 11:4 SLESZYNSKA Joanna
WEGRZYN Angelika
   
   
27 BYE KERSNIK Maja
TVRDY Maja
11:6, 11:7    
   
28 12021 KERSNIK Maja SLO
12023 TVRDY Maja SLO
    KONON Olga
KOSTIOUTCHIK Nadezhda
 
   
29 BYE KONON Olga
KOSTIOUTCHIK Nadezhda
  8:11, 11:2, 11:8  
   
30 KONON Olga BLR
KOSTIOUTCHIK Nadezhda BLR
  KONON Olga
KOSTIOUTCHIK Nadezhda
   
   
31 BYE PROCHARKOVA Hana
VILIMKOVA Ivana
11:7, 11:7    
   
32 *9618 PROCHARKOVA Hana CZE
9617 VILIMKOVA Ivana CZE
       
   
           
1 / 16 1 / 8 Quarter Final Semi Final Final