Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Kompletní výsledky
 

 


 

 

Yonex Memoriál Ing. Holobradého: Strhující představení na úvod sezóny!


Memoriál Ing. Holobradého tradičně otevírá sezónu celostátních turnajů a pokud můžeme soudit podle výkonů a hlavně vyrovnanosti jednotlivých zápasů, máme se znovu na co těšit. A ještě jedno klišé na začátek článku – znovu se potvrdilo, že české turnaje, vyhrávají nejlepší a nejvytrvalejší hráči; odehrát ve dvou dnech čtyři zápasy (trénovaní specialisté na jednu disciplínu), osm zápasů (nadstandardně trénovaní jedinci) nebo dvanáct zápasů (René Neděla) není jen tak.

Tak třeba dvouhra mužů. Oba finalisté si v nedělních semifinálových duelech dali třísetovou „rozehrávku“ na finále.

Indonésana Viki Indru Okvanu opustily ve třetím setu v duelu s Michalem Matejkou síly a chuť bojovat, zato René Neděla vzdoroval Jakubu Bitmanovi i po proměněném mečbolu. Jakub zasmečoval na lajnu, radoval se z postupu do finále, ale Šárka Drančáková na empajru nechala výměnu opakovat. I podruhé Jakub zaútočil, tentokrát zaznamenal čistý průstřel Reného obrany, a po výsledku 24:26, 21:15 a 21:19 postoupil do finále.

V něm Jakub ztratil výrazně první set, ve druhém jej podobně výrazným rozdílem získal a zápas znovu dospěl do situace „po hodině hry rozhodnou dva míčky“. Za stavu 20:20 projevil víc chladnokrevnosti Michal Matejka a po výsledku 21:14, 13:21 a 22:20 si udělal radost první výhrou v sezóně.

A nebylo to jediné vítězství zahraničního hráče na turnaji.

Ve dvouhře žen by vítězství kohokoliv jiného než Gustiani Sari Megawati bylo překvapením srovnatelným se zjištěním, že země je deska a na hřbetě jí nesou čtyři sloni.

Kdo Gustiani vzdoroval nejvíce? Ve druhém kole s indonéskou hráčkou převedla několik téměř exhibičních výměn Eva Titěrová a ve finále byla Dominika Koukalová blízko alespoň dílčího úspěchu. Nakonec ale po prvním (14:21) prohrála i druhý set (21:23) – vše je, jak má být, země je kulatá a Indonésanka Gustiani Sari Megawati pošesté v řadě vítězí na českém celostátním turnaji ve dvouhře žen.

Odstoupení Hany Kollarové dokonale využila především Tereza Lajdová, kterou před turnajem sázkové kanceláře ani nenabízely v tipech na semifinále – a přesto se tam drobounká Terezka probojovala.

Druhou ženskou disciplínu si pořádně vychutnaly pozdější vítězky Eva Titěrová a Hana Milisová. Ve třech ze čtyř zápasů hrály na tři sety! V prvním kole Kateřina Krejčová – Nikol Fridrichová, v semifinále Alžběta Bášová – Šárka Křížková a ve finále Martina Vacková – Monika Erbenová po prvním setu získaly dojem, že i se šestinásobnými mistryněmi republiky se dá hrát. Nedá. Ve finále bylo celkové skóre nakonec 19:21, 21:15 a 21:11 a podobné to bylo i předchozích třísetových zápasech.

Jestliže Eva a Hana ukázaly, že stále umí, potom oba mužské finálové debly na tom byly podobně. Martin Herout a René Neděla nás (Josef Rubáš – Jaroslav Sobota) proškolili na téma „koncovky setů“. Jestliže jsme v průběhu turnaje skosili soupeře v pěti koncovkách jednotlivých setů, ve finále narazila kosa na kámen – 21:13, 19:21 a 19:21.

Ve smíšené čtyřhře byl v horní osmince pavouka trochu přetlak. Posuďte sami. Viki Indra Okvana – Gustiani Sari Megavati, Jiří Provazník – Hana Milisová a Pavel Drančák – Hana Kollarová. Bylo jasné, že pro toho. kdo z této části pavouka vzejde jako vítěz, budou ostatní zápasy pohoda, pohoda, jazz. Nakonec se jako nejlepší jazzmani turnaje ukázali Viki Indra Okvana, Gustiani Sari Megavati – ve finále si „jamovali“ s párem Lukáš Zevl a Lucie Havlová 21:15 a 21:12. Memoriál Ing. Holobradého viděl smíšenou čtyřhru nadstandardní úrovně!
 


Pokud měl být Memoriál Ing. Holobradého jednou z pozvánek na Mezinárodní mistrovství České republiky, které se za dva týdny uskuteční v Brně, potom neváhejte a navštivte divadlo jménem badminton. Opona se zvedá, divadelní sezóna 2009/2010 začíná!


Výsledky finálových zápasů

Dvouhra mužů
Michal Matejka vs. Jakub Bitman 21:14, 13:21 a 22:20

Dvouhra žen
Gustiani Sari Megawati vs. Dominika Koukalová 21:14 a 23:21

Čtyřhra mužů
Martin Herout, René Neděla vs. Josef Rubáš, Jaroslav Sobota 13:21, 21:19 a 21:19

Čtyřhra žen
Eva Titěrová, Hana Milisová vs. Martina Vacková, Monika Erbenová 19:21, 21:15 a 21:11

Smíšená čtyřhra
Viki Indra Okvana, Gustiani Sari Megavati vs. Lukáš Zevl, Lucie Havlová 21:15 a 21:12


Kompletní výsledky ke stažení

 

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.
 

Přečtěte si další články


 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník