Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 Výsledky turnaje

 

Napoleon měl Waterloo, čeští junioři Herstal

 
Ačkoliv jsem svého jmenovce svatého Josefa, patrona belgického království, zkoušel uprosit, byl neúprosný. V sobotních čtvrtfinálových zápasech na Mezinárodním mistrovství Belgie juniorů v městečku Herstal (38 tisíc obyvatel) čeští junioři vyhráli pouze jeden jediný zápas, a to ten, kde proti sobě nastoupily Adéla Molnáriová a Lucie Havlová.

Po výsledku 21:14 a 21:15 postoupila do semifinále Adéla, ale v něm už podlehla suverénce turnaje Anně Narel (Polsko). Suverénce proto, neboť v průběhu turnaje byl Anniným nejvyrovnanějším skórem výsledek 21:12 a 21:18; Adélu Anna porazila 21:16 a 21:10.

I ve čtyřhře dívek zastavily naše naděje pozdější vítězky. Bohužel to bylo již ve čtvrtfinále. Šárka Křížková a Petra Hofmanová, první nasazená dvojice, získaly první set nad Nannou Vainio a Karoliine Hoim (Finsko, Estonsko), ale v dalších dvou už nedostaly šanci – 21:16, 15:21 a 14:21.

Smíšená čtyřhra nabízela šancí nejvíce. A to nejen početně – ve čtvrtfinále jsme měly hned tři dvojice – ale především výsledkově. Petra Hofmanová s Davidem Horáčkem podlehli duu Zuzana Orlovská – Igor Cimbur (Slovensko, Chorvatsko) 16:21, 21:17 a 22:20. První nasazená dvojice tak byla ze hry venku. O něco později je následovaly nasazené trojky Eliška Maixnerová a Petr Jelínek, kteří rovněž ztratili první set, rovněž vyhráli druhý a ve třetí bohužel rovněž podlehli. Pro Mikuláše Skálu a Šárku Křížkovou bylo čtvrtfinále po dvou vydřených vítězných třísetových zápasech maximem, druzí nasazení a pozdější vítězové Sandrinne Callon a Sylvain Grosjean (Francie) jim dali šanci pouze přihlížet – 9:21 a 14:21.

Zatímco na minulých turnajích evropského juniorského okruhu patřila našim hráčům sláva vítězů, nyní čest poražených – a to také není špatné. Tentokrát ale naše naděje utopila řeka Mása, která Herstalem protéká. Snad naši junioři dvakrát nevstoupí do stejné Másy.

Pepa Rubáš

Přečtěte si další články
 

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník