Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Výsledky - www.ec2006.nl
  
Češi jedenáctí v Evropě!

Dnes jsme zakončili účinkování v soutěži družstev. Ráno jsme svedli vyrovnanou bitvu s družstvem Skotska, kde jsme věřili mixu, singlu, deblu kluků a v záloze jsme měli holky. Bohužel v prvním utkání Honza s Evou ve třetím setu těsně podlehli 16-21. Poté Petr potvrdil formu, po bojovném výkonu vyhrál ve třetím setu 21-21.

Bohužel Kristína nestačila na zkušenou Hughes a prohrála ve dvou setech. Poté do čtyřhry nastoupili oba Honzové, Vondrus si dal částečně do kupy rameno, a bojovali až do samého závěru třetího setu, kde bohužel nakonec podlehli 19-21.

Celé družstvo se za předvedený výkon nemusí stydět.

V posledním utkání jsme večer nastoupili proti Finsku v boji o celkové 11. místo. Všichni naši hráči zmobilizovali zbytek fyzických i psychických sil. Po výkonech podporovaných celým týmem porazili v dramatickém utkání Finsko 3-2.

Body vybojovali: Honza ve dvouhře mužů, po skvělém výkonu ve dvou setech, Kristína s Hankou v nervy drásajícím zápase na 3 sety, a na závěr za stavu 2-2 Honza s Hankou, po perfektním zodpovědném výkonu smetli finskou dvojici ve dvou setech.

Myslím si, že vystoupení celého týmu na Mistrovství Evropy družstev lze považovat za obrovský úspěch a všichni hráči potvrdili oprávněnost nominace a další vzestup výkonnosti českého badmintonu.

Respekt soupeřů a zástupců EBU rostl od zápasu k zápasu a dnes již všichni přiznávají, že český badminton nebyl na ME v soutěži družstev náhodou.

Všem hráčům ještě jednou děkuji a blahopřeji k 11. místu.

Zdeněk Musil


Všem hráčům moc a moc gratuluji a děkuji za super výsledek.

Je příjemné, že se mě najednou začínají opravdu zarytí angličtí patrioti tady ptát na náš badminton a zajímají se o naše hráče.

Halka

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník