Výsledky

Live skóre

Den Bosch - naši nejlepší mezi šestnácti v Evropě!

13. 4. - 10:30
Zdravíme z Den Bosche po úvodu čtvrtečního programu - čtyřhrách mužů. Honzové postoupili bez problému do dalšího kola, kde narazí na přijatelné soupeře ze Švýcarska. Naše druhá dvojice Standa a Pavel, narazila na domácí pár a odehrála zápas na centrálním dvorci. Věřím, že si kluci atmosféru na centru užili a přestože výsledek vypadá jednoznačně, odehráli poměrně kvalitní utkání.

Rád bych se ještě vrátil ke včerejšímu programu, kdy jsme se naposledy ozvali po prvním kole mixu. V odpoledním programu naši singlisté potvrdili příznivý los a po kvalitních výkonech Honza, Petr a Eva postoupili mezi nejlepších 32 hráčů.

Kristína odehrála výborné utkání a jen kousíček štěstí chyběl k vytouženému vítězství v závěru 3. setu.

Nejsem historik ani statistik, ale domnívám se, že 6 vítězství z 9. zápasů v prvních kolech je historickým výsledkem a potvrzuje vzrůstající úroveň našich reprezentantů ve srovnání s evropskou špičkou. Jsem rád, že při takových výsledcích mohu chodit po hale s nápisem Czech Republic na zádech.

Držte nám palce. Zdeněk.

13. 4. - 15:06
Tak za sebou máme další kolo singlu. Evča nastoupila proti staré známé ze soutěže družstev - Susan Hughes ze Skotska a přestože ji častokrát svoji hrou zaskočila, nakonec odešla z kurtu poražena ve dvou setech. Eva využila příznivý los v prvním kole a s celkovým 17. místem je spokojená. Více viz -
live skóre.

Poté nastoupil Petr proti nasazenému hráči z Walesu - Martyn Lewis. Zápas přinesl konfrontaci dvou odlišných stylů, útok vyznávajícího Petra proti dobré obraně deblisty Lewise. První set v koncovce vyhrál Walesan a ve druhém setu se skóre měnilo jako na houpačce až do stavu 19-19. Poté měl soupeř dva mečboly, které Petr úspěšně odvrátil a set dovedl do vítězného konce 23-21. Ve třetím setu si Petr začal více věřit a v euforickém stavu nedal soupeři šanci a bezpečně vyhrál. Postup mezi nejlepších 16 hráčů Evropy si právem zaslouží.

Posledním singlistou na kurtu byl Honza, který profesorskou hrou "uchodil" mladého soupeře z Ukrajiny 2-0 na sety.

Oba kluci využili příznivého losu a každá další výhra by byla neskutečným překvapením!

13. 4. - 21:49
Tak dnes naposled po odehrání dvouher. Nejdříve nám Honzové ve druhém kole čtyřhry pěkně pocuchali nervy, když v zápase, který sami označovali za přijatelný, lehce prohráli 1. set, druhý horko těžko urvali pro sebe a třetí v nervózním závěru dospěl do stavu 19-19. Soupeř neměl naštěstí žádný mečbol, přesto jsme si za stavu 24-22 pro naši dvojici řádně oddychli. Máme další zástupce mezi posledními šestnácti!

Kluci nastoupí zítra v 11:40 proti třetímu nasazenému páru Blair - Clark.

Ve stejné době nastoupila naše děvčata na vedlejším kurtu proti nasazeným jedničkám z Anglie Kellog - Emms. Očekávaná hra Davida s Goliášem, či kočky s myší se nekonala! Náš debl vzdoroval soupeřkám v obou setech, kdy vždy vedl v přestávce při dosažení jedenáctého bodu. V závěru setu se bohužel projevila větší razance a přesnost anglických hráček.

Holky byly velice spokojené se svým výkonem a konečně si na turnaji zahráli opravdovou čtyřhru. Hance s Evou patří absolutorium za výkony v družstvech, kdy v párových disciplínách získávaly rozhodující body.

Ve večerním bloku poté nejdříve Petr vybojoval svůj zápas o čtvrtfinále proti hráči Kaldauovi. Bohužel nenašel protizbraň na rychlou, agresivní a přesnou hru čtvrtého nasazeného hráče a podlehl ve dvou setech. Přesto lze hodnotit vystoupení Petra ve dvouhrách v průběhu celého mistrovství (družstva i jednotlivci) za vynikající a je příslibem dosažení dalších významných úspěchů.

Posledním naším dnešním zástupcem na zdejších kurtech byl Honza v zápase proti domácímu Palyamovi (nasazen jako 5/8).

Ani jemu se nepodařilo eliminovat přesnou a rychlou hru Holanďana a přestože bojoval naplno, odešel poražen ve dvou setech. I pro Honzu je umístění mezi nejlepšími 16 největším úspěchem v kariéře a zaslouží si obdiv i za výkony v soutěži družstev (mixy, dvouhry).