Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Podrobnosti - www.ec2006.nl
  
Veleúspěšná neděle v Den Boschi

Zdravíme všechny příznivce badmintonu v Čechách z Holandského Den Bosche po veleúspěšné neděli. Po dvou porážkách, které vypadaly jednoznačně, jsme nastoupili v rozhodujícím zápase o pořadí ve skupině C proti Walesu.

Sestava Walesu byla pro nás neznámou vzhledem k tomu, že v předchozích utkáních nenastoupil Richard Waughen, ani Kelly Morgan ve dvouhrách. Tito hráči se v minulosti pohybovali velmi vysoko na světovém žebříčku.

Po poradě celého družstva jsme postavili, vzhledem ke zdravotním problémům Jana Vondry, nejsilnější sestavu. Wales dle očekávání postavil do dvouher Richarda a Kelly, která navíc měla pomoci svou účastí  ve smíšené čtyřhře.

V úvodním zápase nastoupili Honza s Evou a po soustředěném, taktickém a nadšeném výkonu porazili ve třech setech dvojici Lewis/Morgan, čímž nastartovali bojovný výkon celého týmu.

Ve druhém zápase nastoupil Petr proti Richardovi. Petr zápas zvládl opět skvěle takticky, eliminoval zbraně Richarda a prosadil se svojí útočnou nátlakovou hrou. Po dvou setech jsme se tedy radovali z druhého bodu.

Ve třetím zápase proti zkušené Kelly Morgan nastoupila Kristína. Přestože podala velmi dobrý a bojovný výkon, na tak zkušenou hráčku zatím nestačila.

Následovala čtyřhra mužů, kde jsme sice tajně doufali v úspěch, nicméně po několika výměnách bylo jasné, kdo má utkání ve svých rukou. Celé utkání tím pádem dospělo do vyrovnaného stavu 2-2 a rozhodnout musely děvčata ve čtyřhře.

Eva s Hankou své utkání zvládly na jedničku a nepřipustily diskusi o tom, kdo získá třetí rozhodující bod pro udržení na Mistrovství Evropy družstev pro rok 2008.

Zítra, v utkání se Skotskem ve skupině o 9. - 12. místo může naše družstvo jenom vylepšit historicky úspěch českého badmintonu.

Závěrem mi dovolte reagovat na článek Radka Votavy na stránkách krumlovského badmintonu, kde byla nesprávně uvedená některá fakta o mistrovství Evropy 2006.

Český badmintonový svaz požádal EBU o přidělení třetího místa ve dvouhře mužů, dvouhře žen a smíšené čtyřhře. Do současné doby bylo přiděleno pouze třetí místo ve smíšené čtyřhře, ve dvouhře mužů je Honza Vondra druhým náhradníkem (stále čeká na svou možnost), bohužel ve dvouhře žen vzhledem k postavení našich děvčat na světovném žebříčku nám nebylo vyhověno. Je mi líto, že Radek, který je o celé záležitosti poměrně detailně informován, se v této záležitosti ve svém článku mýlí.

Zdravíme všechny z holandského Den Bosche a věříme, že turnaj bude úspěšně pokračovat i v soutěži jednotlivců.

Zdeněk Musil


Mezi evropskou elitu

Gratuluji celému českému družstvu k historickému výsledku. Vítězstvím nad Walesem si naši hráči zajistili třetí příčku ve skupině a tím učast ve skupině o 9.-12 místo. Tím již zajistili účast na příštím ME za dva roky. Výsledek je to super a nezbývá než všem za to poděkovat.

Zdravím z Anglie, zemi kde si pomalu budou muset začít zvykat na česká jména. - viz předchozí turnaj v Rumunsku, kde jak Jan Frohlich, tak Petr Koukal dokázali přehrát anglické soupeře. Přitom Nick Kidd, který prohrál s Honzou Frohlichem, je letošní Mistr Anglie v singlu!

Halka Bitmanová


 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník