Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

Petr Koukal vítězem na Israel International

Ve dnech 27. - 29. 4. se v izraelském Hatzoru nedaleko Tel Avivu pod názvem Hatzor Israel International 2006 uskutečnil turnaj kategorie "B", kterého se zúčastnilo 35 hráčů z 9 zemí (Izrael, Litva, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Kypr, Nizozemsko, Bulharsko a ČR).

Naši republiku reprezentoval jako jediný Petr Koukal, protože původně přihlášený Jan Vondra se z turnaje později zase odhlásil. Přestože hráčská konkurence byla trochu slabší než na většině circuitových turnajů "A" kategorie, je Petrovo celkové vítězství dalším dílčím úspěchem jeho osobně i celého českého badmintonu.

Petr na své cestě turnajovým pavoukem narazil především v semifinále a finále na dva silné protivníky. Slovinec Luka Petrič, který se s Petrem potkává už od juniorských let se v boji o postup do finále dokonce ukázal jako mnohem těžší překážka, než si Petr původně myslel a po prohraném 1.setu v poměru 23-25 musel náš hráč zabojovat, aby potom velmi těsně vyhrál zbývající dva sety 21-17 a 21-19. Celkově utkání trvalo 72 minut, což je při novém systému počítání mnohem víc než běžný průměr. Petr si po utkání také stěžoval na únavu po dlouhém cestování a náročném programu posledních týdnů. Navíc v hale panovaly poměrně tvrdé klimatické podmínky, když teplota dosahovala téměř 40 stupňů.

Druhý den se finálové utkání s Nizozemcem Rune Massingem hrálo ještě o 5 minut déle, protože Petr vsadil především na fyzickou kondici a výměny se snažil co nejvíce prodlužovat. To se mu podle jeho vlastních slov dařilo v podstatě celý zápas a soupeř postupně ztrácel na razanci a přesnosti úderů. Přitom právě Massing porazil letos na Mistrovství Nizozemska kolegu z reprezentace E.Panga, který byl na nedávno skončeném evropském šampionátu mezi posledními osmi nejlepšími hráči. Petr vyhrál celý zápas po setech 19-21, 21-17 a 21-15 a soupeř toho měl na konci zápasu už plné zuby, na což ukazuje i výsledek posledního setu.

Celkové vítězství a 1200 bodů do hodnocení světového žebříčku je o to příjemnější, že Petr dostal od pořadatelů nabídku na týdenní prodloužení si pobytu v Izraeli u moře s tím, že jim za to odvede pár tréninků s mladými hráči a jejich trenéry. Myslím si, že i toto je dobrá forma propagace a uznání zlepšující se úrovně českého badmintonu. Petr tuto nabídku rád přijal a využije ji především k odpočinku a oddechu po dlouhé sezóně a před nástupem do tréninkového centra v německém Saarbrückenu, kde by měl zahájit další dlouhodobou přípravu v průběhu druhé poloviny května.