Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

MS juniorů - porážíme Austrálii 3:2

Tak a bylo zahájeno. Prvním hracím dnem v 8:30 místního času začaly prví zápasy v základních skupinách. Hned první den na nás čekali soupeři nejen zdatní, atraktivní a hlavně nad míru kvalitní. Zcela určitě badmintonová veřejnost sleduje všechny výsledky „live“ na stránkách světové badmintonové federace (BWF). Snad jen pár vět úvodem. Turnaje družstev se původně mělo zúčastnit 32 týmů, které byly po 8 družstvech rozlosovány do 4 skupin: „W“, „X“, „Y“ a „Z“. Každá jednotlivá skupina byla rozdělená do dvou „podskupin“: číslo „1“ a „2“. Našemu družstvu přidělil los místo ve skupině „W“ /1/. Nasazeným družstvem v naší skupině bylo družstvo domácí Koreje („1“ v turnaji). Kromě něj skupinu doplňovalo družstvo Austrálie, Botsvany (ta nedojela) a my. Druhou podskupinu „W“ /2/ tvoří družstva: Německa (5/8 nasazený tým), Indie, Vietnamu a Macaa (to také nedojelo).V podskupinách se hraje systémem: každý s každým (3 zápasy), a pak mezi jednotlivými podskupinami hraje:1-1, 2-2, 3-3 a 4-4. Tyto zápasy pak určí konečné pořadí na 1.-8.místě ve skupině (u nás je to ve skupině „W“). Stejným způsobem se určí pořadí jednotlivých družstev ze skupin „X“, „Y“ a „Z“.
V druhé části turnaje družstev už vítězové jednotlivých skupin („W“, „X“, „Y“ a „Z“) hrají finálový turnaj K.O. systémem o 1.-4. místo, druzí z jednotlivých skupin stejným způsobem o 5.-8.místo atd. Celkově turnaj družstev umožňuje sehrát až 6 zápasů, s velmi kvalitními soupeři, což může být a je zdrojem obrovských zkušeností.

Čtvrtek, 02.11.2006 - 8:30, zápas ČR - AUSTRÁLIE

První zápas na turnaji a soupeř z Austrálie. Velice silný a perspektivní tým, mající výborné osobnosti – Jeff THO (dvouhra kluků). Nevíme o něm moc, snad pouze to,že kromě dobrého singlisty má v soutěží jednotlivců nasazené dvojice ve čtyřhře žen a smíšené čtyřhře. Perličkou je, že proti oběma nasazeným párům z Austrálie v individuální soutěží nastoupí i naše dvojice. Ve čtyřhře žen to bude Koukalová/Ludíková – Pong Erica/Na Victoria (5/8 nasazený pár). Překvapivě tato australská dvojice nehrála proti nám soutěží družstev. Erica Pong nastoupila do singla a do smíšené čtyřhry (partner Einstein Tanaka). Stejně tak ve smíšené čtyřhře v jednotlivcích nasazený pár číslo 5/8: Ma Boris/Na Victoria nebyl do zápasu proti našemu družstvu nominován. Nevím, zda-li důvodem je nepřítomnost výše zmíněných australských hráčů prozatím na turnaji, nebo to byla taktická záležitost ze strany australských trenérů. V každém případě za kluky do zápasů proti nám byli nominováni Einstein Tanaka (SČ a ČM) a Jeff Tho (DM a ČM). Pořadí zápasů bylo stanoveno: Mix, DM, DŽ, ČM, ČŽ.

Koukalová/Kopřiva – Pong/Tanaka: 21/15, 21/13………(1 – 0)
Opravdu skvělý začátek, který jsem nečekal. Naše dvojice se velmi dobře vyrovnala jak s tíhou premiéry a úvodního zápasu na turnaji,tak hlavně s nepříjemnou kombinací útočného pojetí hry Tanaky, a velmi dobré hry levou rukou hráčky Pong. Zápas jsme zvládli velmi dobře takticky (Ondřej) a v rozhodujících fázích kvalita našeho podání, jeho příjmu a hlavně 3 úderu byla lepší. Nestává se to naším hráčům často – a to bylo velké „+“ tohoto utkání. Australští hráči byli velmi mrštní s velmi dobrou technikou, ale nevyvarovali se velkého množství chyb. Myslím si, že to byla i pro ně docela studená sprcha na začátek.

Bitman – Tho: 12/21, 19/21………(1 – 1)
Po skvělém úvodním vystoupení a „nečekaném“ bodu v mixu druhým zápasem byla dvouhra kluků. Bohužel zde pod samého začátku se „favorit“ z Austrálie nenechal zaskočit a minimálně v prvním setu dokazoval oprávněnost svého nasazení pro individuální turnaj.Nicméně na druhé straně nutno, že průběh 0:4, 1:8 a 2:11 v prvním setu nevybízel k velkému optimismu. Kuba hrál nejistě, jakoby ustrašeně, hodně chyboval. Vlastně celá první sada s dalším průběhem 4:13, 7:15, 9:18 a 12:21 dospěla k svému závěru relativně rychle. S tím dovětkem, že se už ale zde objevovaly okamžiky, kdy i sám Kuba viděl, že lze proti tomuto soupeři hrát. Musí to být ale útočné pojetí, maximální koncentraci na každý míč. Druhá sada už byla úplně o něčem jiném. Byla to bitva o každý míč, v polovině jsme vedli 11:10,ještě 19/18. Nakonec prohra 19/21. Ale výkonnostní úroveň druhého setu byla úplně o něčem jiném. Už tady bylo povzbuzení,vyhecování se, důraz a i razance. Hlavně si myslím, že druhý set pomohl velmi dobře nastartovat Kubu i do následujícího zápasu ve čtyřhře.

Ludíková –Pong: 21/14, 21/5………(2 – 1)
Za stavu 1:1 k dalšímu zápasu nastoupila Kristína proti hráčce Erice Pong. Maličká, ale s výbornou technikou a i razantní smečí, navíc hrající levou rukou. Zodpovědnost,soustředěnost, bojovnost a ukázněný taktický výkon. Těmito slovy lze zhodnotit výkon Kristíny, která neponechala nic náhodě. Druhá sada už místy připomínala exhibici s účelnou hrou, která donutila soupeřku k velkému množství nevynucených chyb. Jako trenér mohu pouze být rád, že v týmu je Kristína typem hráče, na kterém se může postavit nějakou „jistotu“ v zápase. Samozřejmě ne vždy to musí vyjít, nicméně ve střetnutí proti Austrálii, to platilo dvojnásob.

Bitman/Kopřiva – Tanaka/Tho: 21:17, 19:21, 18:21……(2 – 2)
První „infarktový“ zápas . Možná by ani nebyl, kdyby kluci po prvním vítězném setu nezjistili, že soupeř je k poražení. Systém hry do 21 bodů je úžasný v tom, že i dvojice (ne typicky deblová), která dokáže kvalitně zahrát podání, příjem a následující míč po příjmu a respektuje hlavní taktické zásady pro debla, může zahrát dobrý zápas. A to byl tento případ. Celý první set a do stavu 16:12 v náš prospěch ve druhém jsem tajně věřil, že můžeme rozhodnout utkání už po klučicím deblu. Zvláště koncovka druhého setu může kluky mrzet. Od druhé poloviny utkání se ukázalo, že cílevědomý tlak a důraz australských hráčů přináší větší počet bodů, než jsme schopni uhrát my. A škoda také výpadku Ondřeje v koncovce třetího setu, jinak hrál celé utkání velmi dobře. A tak rozhodoval debl holek……

Koukalová/Ludíková – Slee/Choo: 21:18, 19:21, 21:14…….(3 – 2)
Jeden můj známý trenér říká: „Ladies double = Ladies trouble“, pro tento zápas s dovětkem-se Šťastným koncem pro nás. A to jediné je, konec konců, důležité. Já mohu pouze oběma hráčkám poděkovat, že po průběhu prvních dvou setů, „nesložily zbraně“ a díky obrovské vůli, bojovnosti a v konečném důsledku i výhře, posunuly historicky nejlepší výsledek z umístění na MS juniorů družstev pořádně nahoru.

Tímto konečným výsledkem bylo zároveň rozhodnuto, že bez ohledu na náš odpolední zápas proti domácímu „top-favoritu“ Koreji a stejnému utkání zítra (Korea – Austrálie), máme velmi dobře vykročeno k získání 2.místa v naší podskupině. Radost našeho družstva z toho pohledu byla opravdu velká a domnívám se, že i plně oprávněná.

S tímto krásným konstatováním zdraví z Icheonu……

Tomasz

Podrobné výsledky Skupiny W.

--

Krátký příspěvek od Jakuba Bitmana v řeči dnešní SMS-češtiny:

"cau..
tak jsem se konecne dostal na net..nejak jsem tu musel prenastavit pripjeni k
siti..takze doufam ze ted uz to pude bez problemu..
tak dneska jsme uz hrali prvni zapasy..nejdriv s australii.to jsme vyhrali 3:2..ja
jsem svoje zapasy ale prohral..:o( ten singl,spatnej rozohodne nebyl,ale ja byl
takovej trochu nervozni..druhej set uz byl naprosto vyrovnanej..a
debl..no,proste ceskej debl nema s deblem nic moc spolecnyho..takze jsme prohrali